+90 539 342 6363
 
   

  30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun

Tarih : 29.08.2022  |  135 defa okundu..
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramının 100. yıl dönümü dolayısıyla ortak bir mesaj yayımladı:“30 Ağustos, 100 yıl önce aziz milletimizin destansı mücadelesinin zaferle taçlandığı özel bir gündür. Başkomutanlık Meydan Muharebesi, bağımsızlığımız uğruna büyük bir azimle mücadele ederek dönemin en güçlü ordularını dize getirdiğimiz, aziz vatanımızı işgalcilerden temizleyen yolu açtığımız, millet olmanın ne demek olduğunu cihana bir kez daha gösterdiğimiz önemli bir zafer olarak tarihteki yerini almıştır. Şanlı destanlarla dolu bir tarihi olan milletimiz, Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda, bir olunca, birlik olunca neler yapabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Büyük Taarruz, bugün hala, bu topraklar üzerinde farklı emeller ve hesaplar peşinde koşanlar için önemli bir mesajdır. Bu mesajı unuttukları dönemlerde atmaya çalıştıkları adımlara da aziz milletimiz aynı azim ve kararlılıkla cevap vermektedir.


Bize düşen, ecdadımızın dünya tarihine damga vuran millet olma bilinci ile azim ve kararlılığını gelecek nesillere taşımak, onların gözlerini kırpmadan canlarını feda ederek bizlere miras bıraktıkları bu ülkeyi daha da ileriye götürmektir.


Bu özel gün vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu vatan uğruna can vermiş tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnetle ve saygıyla yad ediyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım