+90 539 342 6363
 
   

  Hüseyin EVCİMENHüseyin EVCİMEN   -   huseyin.evcimen@hotmail.com
11.03.2024   -   392 defa okundu..
Mahalli Idare Seçimleri..
Paylaş

              Mahalli idare seçimlerine 20 gün kaldı.20 gün sonra sandık başına gidip oyumuzu kullanacağız. Ancak bu seçim daha önceki mahalli idareler seçimlerinden farklı. Önceki seçimlerde partiler kadar adaylar da önemliydi. Bölgesin de oy kullananlar adayının kişiliğine bakarak hangi patiden aday olursa olsun sevdiği adaya oyunu veriyordu. Fakat artık o dönemler geride kaldı. Bu seçim de adaya değil partiye oy verme zamanı geldi. AKP rakipsiz olmadığını güçlü bir muhalefet olduğunu görmeli. Yoksa bu gidişatın sonu hiç te iyiye gitmiyor gitmeyecek.


             Ben son yirmi yılı şöyle beyin süzgecimden geçirerek AKP’ye oy vereceksem niçin oy vereceğim ya da vermeyeceksem niçin vermeyeceğim sebeplerini bulmaya çalışıyorum. Okadar düşünüyorum AKP’ye ya da AKP li bir adaya oy vermek için herhangi bir sebep bulamıyorum. Bundan yirmi iki yıl önce daha çok adalet, daha çok özgürlük ve daha çok refah diyerek yola çıkan ve adını da Adalet ve Kalkınma yapan AKP’nin yirmi iki yılın sonun da ülkeyi getirdiği durum ortada. Yirmi iki yıl öncesin de Demokratik, laik bir hukuk devleti olan(birtakım eksikleri olsa da bu günden çok daha iyiydi) Türkiye Cumhuriyeti bu gün ne Demokratik ne laik ne de bir hukuk devletidir.


           Bu gün geldiğimiz noktada bakacak olursak yirmi iki yıl önce daha çok adalet daha çok refah ve kalkınma diyen AKP 2023 hedefi koyarak yirmi iki yıl bize sadece umut satmış. Yirmi iki yılın sonun da ülke ekonomisi dibe vurmuş, insanlar açlıkla karşı karşıya. Dolar  40 tl yi zorluyor enflasyon %120-130 olmuş, sağlık çökmüş hasta haneler hastalara randevu veremez durumda. Eğitim desen yok hükmün de laiklik ortadan kalkmış ülke tarikatların cemaatlerin hüküm sürdüğü bir hal almış. Özgürlükler tırpanlanmış ceza evleri düşünce suçluları ile dolmuş taşmış. Adalet desen ülkede kimsenin güveni kalmamış. Bütün bunları  bu gün bize yaşatan AKP ye ya da onun adayına nasıl oy vereyim taktiri sizlere bırakıyor saygılar sunuyorum


                                                                                                                                         Hüseyin Evcimen


                                                                                                                             huseyin.evcimen@hotmail.com


İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım