+90 539 342 6363
 
   

  BİR HAFTADA İKİNCİ ORGAN BAĞIŞI

Tarih : 25.01.2023  |  632 defa okundu..
GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE YAPILAN BİR ORGAN BAĞIŞININ ÜZERİNDEN HENÜZ BİR HAFTA GEÇMEDEN ÇANAKKALE MEHMET AKİF ERSOY DEVLET HASTANESİNDE YİNE YENİ BİR ORGAN BAĞIŞI DAHA YAPILDI.Geçirdiği elim bir trafik kazası sonucunda 6 gündür beyin kanaması teşhisi ile genel yoğun bakım ünitesinde tedavi görmekte olan 51 yaşındaki cihan poyraz yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşam mücadelesini kaybederek beyin ölümü gerçekleşti. 2 Çocuk babası cihan poyrazın duyarlı ailesi organ nakli koordinatörlerimiz Uz.Dr. Azem Ülkü ve hemşire Gönül Pınarcıoğlu'nun yapmış olduğu görüşmeler neticesinde başka canlarda hayat bulması için organlarını bağışlama kararı aldı.


Ekibimizin organ nakil merkezleriyle temasa geçmesi sonucunda Cihan Poyraz'ın bir böbreği ve iki korneası bursa yüksek ihtisas hastanesi, bir böbreği ve karaciğeri Bursa Uludağ üniversitesinde nakil bekleyen hastalara can olmak üzere alındı.


başhekim Op. Dr Hasan Keser, merhuma Allah’tan rahmet dilerken örnek olacak duyarlı davranışlarından dolayı kederli ailesine başsağlığı dileklerini iletti.


Organ bağışı koordinasyon birimi ekibimize de yaptıkları özverili çalışmalardan dolayı teşekkür eden başhekim Op. Dr. Hasan Keser yıllardır sağlık bakanlığı tarafından sürekli takdir alarak hastanemizi gururlandıran fedakar koordinasyon ekibimiz Uz. Dr. Azem Ülkü, hemşire Gönül Pınarcıoğlu, yoğun bakım uzmanlarımız Uz. Dr. Y. Levent Uğur, Uz. Dr. Ayşen Erer, Uz. Dr. Ferhan Aydemir ve yoğun bakım hemşirelerimize teşekkür ediyorum." dedi.


YAZARLAR


İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım