+90 539 342 6363
 
   

  CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Tarih : 24.11.2022  |  29 defa okundu..
Değerli Öğretmenlerimiz, “Okullarda öğretim vazifesinin güvenilebilir ellere teslimini, memleket evladının, o vazifeyi kendine hem bir meslek hem bir ideal sayacak üstün ve saygıdeğer öğretmenler tarafından yetiştirilmesini sağlamak için öğretmenlik, diğer serbest ve yüksek meslekler gibi, aşama aşama ilerlemeye ve her halde refah sağlamaya uygun bir meslek haline getirilmelidir.Dünyanın her tarafında öğretmenler insan toplumunun en fedakâr ve saygı değer unsurlarıdır” diyor Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk 1923 yılanda Ankara’da yaptığı bir konuşmada.


Sevgili Öğretmenlerimiz, yurdun her karış toprağına erişerek, büyük bir özveri ve Atatürk ilkelerine bağlı görev yaptığınıza olan inancımla her birinizi tek tek selamlıyorum. Biliyorum ki özlük haklarınızı gaspeden sözleşmelere, aile bütünlüğünü yok sayan zorunlu hizmetlere, yoksulluk sınırının altında reva görülen maaşlara, liyakatsiz amirlere, özgür ve bilimsel eğitimden uzak müfredatlara, sendikal baskılara, özel kurumlarda işsizlik korkusu ile asgari ücretlere mahkûm edilseniz de sınıflarınızda evlatlarınızla baş başa kaldığınızda meslek onurunuzla hizmet verdiğinizi görebilmekten gurur duyuyorum.


Çünkü tüm olumsuzluklara karşın, yarınlarımızın garantisi çocuklarımızın Cumhuriyetimize ve onun kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’e olan bağlılıklarının her geçen gün arttığına tanık olabiliyorum.


Yukarıda da dile getirdiğim gibi Başöğretmen Atatürk’ün “Dünyanın her tarafında öğretmenler insan toplumunun en fedakâr ve saygı değer unsurlarıdır” sözlerinin ışığında, her kademe ve kurumda görev yapan öğretmenlerimizin, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, insanlık onuruna yaraşır bir yaşama erişmeleri ve toplumun en saygı değer unsurları haline gelmeleri için çalışmalarımıza başlayacağımızın sözünü verebilmenin mutluluğunu yaşıyorum.


Tüm olumsuzluklara karşın Atatürk’ün işaret ettiği hedefe ulaşma yolunda büyük bir özveri ile görevini yerine getirmeye çalışan sizlerin önünde saygı ile eğiliyorum.


Başöğretmen Atatürk’ün, “Gerçek zaferi siz, öğretmenler kazanacaksınız. Bunu başaracağınızdan kuşkum yoktur” sözlerinin ışığında bu başarının kazanılması yolunda emek veren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım