+90 539 342 6363
 
   

  CUMHURİYET TÜRK HALKININ EN BÜYÜK BAYRAMIDIR.

Tarih : 28.10.2022  |  52 defa okundu..
CUMHURİYET BAYRAMI’MIZIN 99. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN.Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları 29 Ekim 1923'te Cumhuriyeti ilan ederek, ulusun kaderini değiştirdiler. Cumhuriyet'imizin 99. yıl dönümü kutlu olsun.


Kurtuluş Savaşı, Ulusumuzun bu coğrafyada var olma savaşımı, Cumhuriyet ise, yeniden dirilişinin simgesidir. Türkiye, Kurtuluş Savaşı'yla ülkesini işgal eden düşmanlarından, Cumhuriyet ile de bağnazlıktan kurtulmuştur. Cumhuriyet ümmetçilik yerine ulusçuluğu, sarayın kulları yerine yurttaşlığı, bağnazlık yerine çağdaşlığı yönetim anlayışının merkezine almıştır.


Cumhuriyetin ilk yıllarından başlamak üzere, Türkiye Cumhuriyeti Devleti çeşitli gerici kalkışmalarla karşı karşıya kalmış ve her defasında bunun üstesinden gelmiştir.


Cumhuriyetin ikinci yüzyılında bütün zorluklara, engellere ve saray rejiminin dayatmalarına karşı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucu değerleri ekseninde, demokrasiyi savunmaya devam edeceğiz.


Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bağımsızlık mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyor, halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yıl dönümünü kutluyorum.

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım