+90 539 342 6363
 
   

  ÇANAKALE BARO BAŞKANI HANDE KESKİN OLDU

Tarih : 12.10.2022  |  84 defa okundu..
Çanakkale Barosu seçimlerinde geçen seçimlerde olduğu gibi büyük çekişme yaşandı. Bir önceki seçimlerde eşit oy alan ve baro başkanlığın ı avukatlık kanunu maddesine göre Soner Aydın’a kaptıran Avukat Hande Keskin hafta sonu yapılan seçimlerde 4 oy farkla Çanakkale Baro Başkanı seçildi.BARO ÜYELERİ SANDIK BAŞINA GİTTİ


Çanakkale Barosunda Seçim heyecanı yaşandı. Çanakkale Barosu’nun 35'inci Genel Kurulu 26-27 Temmuz 2021 tarihlerinde gerçekleşmiş, Çanakkale barosu Genel kurulunda  Avukat Soner Aydın ile Avukat Hande keskin Baro başkanlığı için yarışmış, Seçimlerde her iki adayda eşit oy alınca baro başkanı avukatlık kanunu  yönetmeliği belirlemişti. Avukat Hande Keskin’den kıdem olarak daha fazla mesleki yılı bulunan Avukat Soner Aydın Baro Başkanı seçilmişti. Bu hafta sonu Çanakkale Barosunun 36. Olağan genel kurulunda da yine Avukat Soner Aydın ve Avukat Hande keskin Baro Başkan adaylığı için yarıştı. 8 Ekim Cumartesi günü Çanakkale Barosunun 36. Genel kurulu yapılırken genel kurulda faaliyet ve hesap raporları okunarak ibra edildi. Genel kurulda başkan adayları da konuşma yaptı. 9 Ekim Pazar günü ise baro üyeleri yeni dönem Çanakkale Baro yönetimini belirlemek için sandık başına gitti.  Sabah saatlerinde başlayan oy verme işlemi 4 sandıkta gün boyu devam etti.
SANDIKLAR AÇILDI HANDE KESKİN 4 OY FARKLA YARIŞI ÖNDE TAMAMLADI


Saatler 17.00’ı gösterdiğinde oy verme işlemi sona erdi sandıklar açıldı ve oylar sayılmaya başlandı. İlk olarak baro başkanını belirleyecek olan başkan adaylığı oyları sayıldı. Oy sayımında 1. Sandıkta Avukat Soner Aydın 81 oy alırken, Avukat Hande Keskin 54 oy aldı. 2. Sandıkta Avukat Soner Aydın 78 oy alırken, Avukat Hande Keskin 73 oy aldı. 3. Sandıkta Avukat Soner Aydın 64 oy alırken, Avukat Hande Keskin 83 oy aldı.4. sandıkta Sandıkta Avukat Soner Aydın  60 oy alırken, Avukat Hande Keskin 77 oy aldı. 4 sandık toplamında  Avukat Soner Aydın 283 oy alırken, Avukat hande keskin 287  oy aldı. Avukat hande keskin 4 oy fakla yarışı önde bitirerek resmi olmayan sonuçlara göre Çanakkale baro başkanı seçildi.
İTİRAZLAR SONUCU DEĞİŞTİRMEDİ


Çanakkale Baro seçimlerinde baro başkanının 4 oy ile belirlenmiş olması itirazları da beraberinde getirdi. Baro başkanının belirleyen oy sayımının ardından 4 sandıktaki geçersiz oylara itiraz geldi.4 sandıktaki geçersiz oylar arasında özellikle iki başkan adayının da işaretlediği ve geçersiz sayılan oylarda avukatlık tüzüğü maddeleri gereğince başkanlığın değişmesi gündeme gelince 1 nolu sandıkta yeniden oylar sayıldı geçersiz oylar yeniden kontrol edilmedi. 1 sandıktaki oyların tekrar sayılmasının ardından sonuç değişmedi. Çanakkale Barosunun yeni Baro Başkanı Avukat Hande Keskin oldu. Avukat Soner Aydın Baro Başkanı Seçilen Hande keskini tebrik etti.


KESKİN’İN YÖNETİM KURULU LİSTESİ 3 FİRE VERDİ


Baro başkanlığı seçim sonuçlarının belirlenmesinin ardından gözler Baro yönetim kurulu ve Türkiye Barolar Birliği delegeliği seçim sonuçlarına çevrildi. Baro Yönetim Kurulu Av. Eyüp Algül, Av. Fatih Engin, Av. Erhan Kızık, Av. Şebnem Çıtak, Av. Pelin Turhan Erkan, Av. Ayşe Karakaya Şişek, Av. Ezgi Deniz Ünsal, Av. Ardahan Dikme, Av. Tugay Yılmaz ve Av. Ali Furkan Oğuz’dan oluştu. Hande Keskin’in yönetim kurulu listesine, Soner Aydın’ın listesinden Av. Şebnem Çıtak, Av. Pelin Turhan Erkan, Av. Ayşe Karakaya Şişek girdi. Türkiye Barolar Birliği Delegeliği; Av. Bülent Şarlan, Av. Dilek Sağır ve Av. Mehmet Altın’dan oluştu. Disiplin Kurulu; Av. Ebru Değirmenci Hüsmenoğlu, Av. Şennur Tarak, Av. Sahra Yıldız Hıdımoğlu, Av. Emel Şahinkaya ve Av. Şerefnur Çakır Demirtaş’tan oluşurken, Denetleme Kuruluna ise Av. Mehmet Akif Kuşçuoğlu, Av. Derya Sunar ve Av. Cahide Pınar Kaptan seçildi.

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım