+90 539 342 6363
 
   

  ÇANAKKALE TİCARET BORSASI, 16.BİGA GIDA TARIM HAYVANCILIK VE TEKNOLOJİLERİ FUARI AÇILIŞINA KATILIM SAĞLADI.

Tarih : 01.10.2022  |  85 defa okundu..
Güney Marmara'nın önemli fuarları arasında yer alan 16. Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, 30 Eylül 2022 tarihinde Biga Fuar Alanında düzenlenen törenle açıldı.Biga Belediyesi, Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Ticaret Borsası ve Biga Ziraat Odası tarafından organizasyonu gerçekleştirilen fuarın açılışı; Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ve CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’ın teşrifleri ile gerçekleştirildi.


Açılış töreninde Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Çanakkale Belediye Başkan Vekili İrfan Mutluay, Çan Belediye Başkan Vekili Harun Arslan, ÇOMÜ Rektörü Sedat Murat, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, Biga Ticaret Borsası Başkanı Mesut Okyay, Biga Ziraat Odası Başkanı Güray Ergün, Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya, Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan, Çanakkale Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Ersoy, Çanakkale Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ferhan Savran, Çanakkale Ticaret Borsasını temsilen Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, Genel Sekreter Sevcan Elver, ilçe belediye başkanları, kaymakamlar, siyasi partilerin değerli temsilcileri, kurum müdürleri, çevre illerden gelen yöneticiler, kooperatif başkanları ile vatandaşlar yer aldı.


Açılışın ardından protokol üyeleri stantları ziyaret ederek, firma yetkilileriyle görüşüp ürünler hakkında bilgiler aldı.


Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen fuara ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları belirtti: “Biga İlçemiz, Çanakkale ve ülke genelinde ticari faaliyet gösteren önemli bir ilçemiz. Bu yıl 16’ncısı düzenlenen ve 3 gün sürecek bu fuar her yıl gerçekleştirilerek geleneksel bir fuar haline gelmiştir.


Son teknoloji ve yenilikleri ziyaretçilerle buluşturan, her yıl olduğu gibi bu yılda hem ilçelerimizden hem de diğer illerden üretici, perakende ve çeşitli sektörlerden firmaları bir araya getiren bu fuar, çiftçilerimizin yeni teknolojik aletler ve yeni ilişkileri geliştirme imkanı da sağlamaktadır.


Fuarların sektördeki büyümeye büyük katkı sağladığını dile getiren Üzen, Biga Ticaret ve Sanayi Odamızı, Biga Ticaret Borsamızı, Biga Belediyemizi, Biga Ziraat Odamızı ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.


Fuarın İlimize ve Firmalarımıza verimli olmasını, hayırlı sonuçlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.


Toplam 22 bin metrekare kapalı fuar alanında gerçekleşen fuarı ziyaretçiler 2 Ekim tarihine kadar gezilebilecek.

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım