+90 539 342 6363
 
   

  BAJA TROIA TURKEY 2022’DE MUHTEŞEM START

Tarih : 23.09.2022  |  254 defa okundu..
İstanbul Off Road Kulübü tarafından organize edilen BAJA TROIA TURKEY 2022, Çanakkale içinde koşulan Sıralama turları ve ardından Kordon’da Çanakkale Valisi Sayın İlhami Aktaş ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Sayın Eren Üçlertoprağı’nın da katıldığı muhteşem bir Seremonik Start ile açılışını yaptı.East European Tout Terrain Series Türkiye ayağı olarak düzenlenen Baja Troia Türkiye, bu sene 22-25 Eylül tarihleri arasında yine Çanakkale’de koşuluyor.

 

Organizasyonun Ralli Merkezi ve Servis Alanı olarak düzenlediği Çanakkale İl Özel İdare’de Teknik ve İdari kontrollerini tamamlayan araçlar, Sıralama turları için 17.00’de Terzioğlu Vakfına ait arazide kurulan Özel Seyirci Parkurunda sıralandılar.

 

Yarışçıların aynı noktadan start alarak 2 turda tamamladığı toplam 3,6 km uzunluğundaki parkur, araçların yüksek hızlara çıkmasına izin veren virajlı yapısı, köprü geçişi ve tünel geçişi ile seyircilere heyecanlı görüntüler sundu.

 

İtalya, Bulgaristan, Polonya, Yunanistan ve Türkiye’den 43 ekibin katıldığı yarışta ilk gün en hızlılar belli oldu. En iyi zamanları SSV sınıfında yarışan ekipler gerçekleştirdi. Geçici sonuçlara göre 53 kapı numarası ile yarışan Polonyalı ekip Tomasz Bialkowski – Darius Baskiewicz 02:16:00 ile en iyi zamana imza attılar. Onları 02:20:70 ile 52 kapı numaralı Bulgar ekip Murat Kapanoğlu – Aleksandar Trendafilov takip etti. 3. En iyi zamanı 57 kapı numarası ile yarışan Yağız Birinci – Ali Emre Yılmaz yaptı.

 

Sıralama Turlarının ardından Çanakkale Kordon’da hazırlanan Seremonik Start takının arkasında sıralanan 43 araç, renkli görüntüleri ile büyük bir kalabalığı başına topladı. Çanakkale Valisi Sayın İlhami Aktaş’ın ilk startı vermesinin ardından, TOSFED Başkanı Sayın Eren Üçlertoprağı da start verdi.

 

Ekipler 23 Eylül Cuma günü Salihler köyü cıvarında start alacak DARDANOS 1 ve 2 Etaplarında yaklaşık 230 kilometre Özel Etap geçecekler. Tamamı orman ve dağ yollarında hazırlanan etapların sonunda yeni sıralamalar belli olacak.

 

FIA Cross-Country Bajas European Cup Aday Yarış statüsüne alınan organizasyon süresince, FIA Gözlemcisi Mr. Raymond Johansson etkinliğin her yönünü değerlendirmek için yarış sahasında olacak.

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) destekleriyle düzenlenen organizasyona Çanakkale Valiliği ve Çanakkale Belediyesi de tam destek veriyorlar. Ana Destekçimiz MAJOR dışında Terzioğlu Vakfı, Büyük Truva Oteli, TMS Grup, Mega Metal, Boz Tıbbi Malzeme, Ender Mağazaları, HIC Industrial Solutions, Noccar, Tekfil, Pesent’e, Eko Sistem, EnkayModa organizasyonumuzun kusursuz işleyebilmesi için yanımızda yer alıyorlar. Numberone Radyo ve TV de Medya sponsorumuz olarak destek veriyor.

 

Detaylı bilgi için iletişim kanalları:

Ayşin Uysal -İSOFF

0533 575 77 37

aysinuysal@yahoo.com

www.bajatroiaturkey.com

 


İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım