+90 539 342 6363
 
   

  ÇTSO ÇANAKKALE EVİ “TROYA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ” ‘NE “OSMANLI BELGELERİNDE ÇANAKKALE DENİZ TİCARETİ” SERGİSİ İLE DESTEK VERDİ

Tarih : 17.09.2022  |  36 defa okundu..
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı organizasyonunda 16-25 Eylül 2022 tarihleri arasında Çanakkale'de başlayan "Troya Kültür Yolu Festivali” kapsamında Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ÇTSO Çanakkale Evi’nde “Osmanlı Belgelerinde Çanakkale Deniz Ticareti” sergisinin açılışı yapıldı.Serginin açılışında, T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yrd. Sayın Özgül Özkan Yavuz, Çanakkale Valisi Sayın İlhami Aktaş, Çanakkale Milletvekili Sayın Jülide İskenderoğlu Gelibolu Tarihi Alan Başkanı Sayın İsmail Kaşdemir, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, Baro Başkanı Soner Aydın, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ersin Kahraman ve Murat Aydoğdu, Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Tennioğlu, Meclis üyeleri Armağan Aydeğer, Ersin Vural, Kanber Koç, Mustafa Uzkuç ve Recep Yılmaz, Komite üyeleri, Çanakkale İl Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Birce Bilici Şimşek, Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Didem Güner, Kurul üyeleri Arzu Bendeş, Gülçin Semizoğlu İnci Tuna Bayram ve Saniye Öfekler Elmas, ÇTSO Dış İlişkiler Sorumlusu Mehtap Balcı Göynüer ile çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi hazır bulundu.


T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yrd. Sayın Özgül Özkan Yavuz tarafından açılışı gerçekleştirilen “Osmanlı Belgelerinde Çanakkale Deniz Ticareti” sergisi hakkında açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ersin Kahraman; “Odamız, İlimizin ekonomisine, kültürüne, sanatına ve tarihine kısacası tüm ortak değerlerimize destek veren faaliyetlerine devam ediyor. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığımız uhdesinde 16-25 Eylül tarihlerinde Çanakkale’de gerçekleştirilecek “Troya Kültür Yolu Festivali” birbirinden zengin içerikleriyle şehrimizin turizmine, kültürüne ve sanatına çok ciddi katkılar sağlayacak. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak biz de bu etkinlikte ÇTSO Çanakkale Evinde açtığımız “Osmanlı Belgelerinde Çanakkale Deniz Ticareti” sergisi ile yer alıyoruz. Sergimizin açılışına katılarak bizleri onurlandıran T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yrd. Sayın Özgül Özkan Yavuz, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale Milletvekili Jülide İskenrdeoğlu’na ve etkinliğin İlimize gelmesinde büyük emek ve mesai harcayan Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir başta olmak tüm değerli bürokratlarımıza Yönetim Kurulumuz adına şükranlarımı sunuyorum.”

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım