+90 539 342 6363
 
   

  Türkiye Kültür Yolu Festivalleri 16 Eylül'de başlıyor

Tarih : 13.09.2022  |  41 defa okundu..
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Türkiye'nin uluslararası marka değerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen "Türkiye Kültür Yolu Festivalleri"nin 16 Eylül-23 Ekim'de gerçekleştirileceğini söyledi.AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Türkiye'nin uluslararası marka değerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen "Türkiye Kültür Yolu Festivalleri"nin 16 Eylül-23 Ekim'de gerçekleştirileceğini söyledi.


Turan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bu yıl İstanbul, Ankara, Diyarbakır, Çanakkale ve Konya'da gerçekleştirilecek festivallerle çok önemli bir çalışmaya imza atıldığını söyledi.


Çanakkale'de de Troya Kültür Yolu Festivali'nin gerçekleştirileceğini anlatan Bülent Turan, "Çanakkale'miz bir tarih, turizm, orman, sanayi kenti. Aynı zamanda bir kültür kenti. Biz Kültür kenti olmasını çok değişik nedenlerle gündeme getirdik. Eski yıllarda Mehmet Akif Ersoy evinin yapılması gibi, Troya Kültür Yılı ilan edilmesi gibi çok farklı ulusal etkinliklerimiz oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın öncülüğünde tüm Türkiye'ye hatta dünyaya örnek bir festivali açmaya hazırlanıyoruz. Çanakkale'de 16-25 Eylül tarihleri arasında 'Troya Kültür Yolu' festivali adıyla 40'tan fazla mekanda seminerler, tiyatrolar, sinemalar, sergiler olacak, konserler olacak." dedi.


Çanakkale'nin en özel mekanlarında etkinliklerle festivalin hayat bulacağına işaret Turan, şöyle devam etti:


"Troya'sından Assos'una kadar, Biga'dan Bayramiç'e kadar her ilçede farklı etkinliklerde bir kültür atmosferi yaşanacak. Emeği geçen başta Kültür Bakanlığımız olmak üzere tüm ilgililere şimdiden teşekkür ediyorum. Bu


güzel zamanı değerlendirmek içinde tüm Çanakkalelileri, tüm misafirlerimizi bu etkinliklere davet ediyorum."

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım