+90 539 342 6363
 
   

  30 Ağustos Zafer Bayramının 100. Yılı Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı

Tarih : 30.08.2022  |  141 defa okundu..
Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında Kahraman Türk Ordumuzun en büyük zaferlerinden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yıldönümü kutlamaları Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle başladı.Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende Atatürk Anıtı’na, Vali İlhami AKTAŞ, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan ECEVİT ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür GÖKHAN tarafından çelenk sunuldu.


Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla Cumhuriyet Meydanı’ndaki çelenk sunma töreni son buldu.


Çelenk Sunma Törenin ardından, Vali İlhami AKTAŞ, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan ECEVİT ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür GÖKHAN ile beraber Valilik makamında tebrikleri kabul ederek, vatandaşların ve il protokolünün 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.


Tebriklerin kabul törenin sonrasında, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yıldönümü Kordon Boyunda gerçekleştirilen törende, büyük bir coşkuyla kutlandı.


Tören öncesinde; Vali İlhami AKTAŞ, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan ECEVİT ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür GÖKHAN ile beraber halkın bayramını kutladı.   


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın “30 Ağustos Zafer Bayramı” mesajı okundu.  


Törende, “Akdeniz’e” konulu şiir Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi öğrencisi Nida AKPINAR tarafından ve Ali Haydar Önder Anadolu Lisesi Okulu öğrencilerinden Seyhan ÖNDER tarafından “30 Ağustos" konulu şiirler okudu. 


Boğaz ve Garnizon Komutanlığından Deniz Binbaşı Evren BAL’ın günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmanın ardından Çanakkale Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi bir gösteri sundu. 


Halk oyunları gösterisinden sonra Kordon Boyundaki kutlama programı tören geçişiyle son buldu.  

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım