+90 539 342 6363
 
   

  CHP’Lİ ERKEK: “ASIRLIK ZAFER KUTLU OLSUN!”

Tarih : 29.08.2022  |  143 defa okundu..
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında şunları söyledi:





“100 yıl önce sahip olduğumuz askeri olanaklar, mali koşullar düşman kuvvetlerinden kat be kat azken, yabancıların çıkarlarıyla kendi çıkarlarını birleştirmiş bir Saray tüm gücüyle yüklenirken, inançlı bir halk ve büyük bir askeri deha tarihe yazılıyordu. Kadını erkeği, genci yaşlısı büyük fedakârlık gösteren halkın ve kahraman askerlerimizin azmi, Mustafa Kemal Atatürk’ün stratejisiyle birleşince zafer kaçınılmazdı. Kazandığımız bu zafer, sadece bizim tarihimiz açısından değil, dünya tarihi açısında da önemli bir dönüm noktasıdır.


Tarihi kararlar vardır ve bu kararlar insanları önder, lider yapar. Cesaret, öngörü, birikim ve zamanlama Mustafa Kemal Atatürk'ü ebedi Başkomutan yapmıştır. İşte öyle bir tarihin varisiyiz ve öyle bir öndere, ebedi Başkomutana sahibiz. ‘Geldikleri gibi giderler’ diye söz verilirken, ‘hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh, bütün vatandır’ diye cepheyi tüm Anadolu toprağı ilân ederken, ‘ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir, ileri’ diye hedef gösterilirken hep aynı inanç, halkına güven duygusu ve deha söz konusuydu. Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yoksul halkın büyük emekleri ve fedakârlıkları ile 30 Ağustos tarihi, zafer ile sonuçlanmış Zafer Bayramı ile taçlanmıştır.


Bu inançla başarıya ulaşan 30 Ağustos Zafer Bayramımızın bu sene 100. yılını kutluyoruz. 100 yıl önce kahramanlarımızın mücadelelerinde bizlere gösterdiği ruh ve azim ile bizler de ülkemizi daha ileriye taşıma bilinci ile daha çok çalışacağız. 100. yıl dönümünde büyük zaferin kahramanlarını; Atatürk ve silah arkadaşları ile kahraman Mehmetçiklerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. Unutulmasın ki onlar olmasa, bizler olmazdık.”





İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım