+90 539 342 6363
 
   

  Donanımlı Ekip Ve Etkin Tedavi Sayesinde KKKA Hastalığını Yendi

Tarih : 22.08.2022  |  285 defa okundu..
Ateş, halsizlik şikayetleriyle ilçeden sevk ile hastanemize gelen 44 Yaşındaki erkek hastamıza yapılan tetkikleri sonucunda uzmanlarımız tarafından KKKA (Kırım Kongo Kanamalı Ateşi) hastalığı teşhisi konularak Yoğun Bakım Ünitemizde tedavi altına alındı.Reanimasyon Yoğun Bakım Ünitesinde 4 gün solunum cihazına bağlı olarak tedavisine devam edilen hastamızın Yoğun Bakım Uzmanlarımız, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanlarımız, Hematoloji Uzmanımız, Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanlarımız, Yoğun Bakım hemşirelerimiz ve yardımcı personellerimizin de bulunduğu ekip tarafından 12 gün süreyle takip ve tedavisi yapıldı.


Her iki kolda kompartman sendromu (kas içi aşırı kanama veya ödem ile başınç artışından dolayı kas ve sinir dokusunun etkilenmesi) tanısı konulan ve uzuv kaybı riski bulunan hastamıza Başhekim Op. Dr. Hasan Keser tarafından fasyotomi açılarak kollarda oluşan basınç azaltıldı ve hastamız kollarını kaybetme riskinden kurtuldu.


12 gün süreyle Yoğun bakımda tedavisi yapılan hastamızın genel durumunda iyileşme göstermesi üzerine tedavisine devam edilmek üzerine Enfeksiyon Hastalıkları Servisimize nakli gerçekleştirildi. Serviste takibi yapılan hastamız bir hafta sonrasında şifa ile taburcu oldu.

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım