+90 539 342 6363
 
   

  Kent Konseyi Yürütme Kurulu istifa etti

Tarih : 18.08.2022  |  296 defa okundu..
Kent Konseyi Yürütme Kurulu istifa ettiğini açıkladı. Kararı Başkan Evren Kızoğlu şu ifadeler ile paylaştı: “10 Ekim 2021 tarihinde seçimli genel kurulda Çanakkale Kent Konseyi Başkanı ve yürütme kurulu olarak seçilmiş bulunmaktayız. Süreç içerisinde destekleriyle bizi göreve layik gören genel kurul temsilcilerine teşekkürü borç biliriz.Günümüze kadar siyaset, din, ırk, dil ayrımı yapmadan birleştirici tutumla herkese dokunarak kentin sorunlarının tespitini ve çözüm önerilerini ortak akıl ve bilimsel referanslar ışığında ele alarak çalışmalarımızı sürdürdük.
Bu kapsamda Kent Konseyi yönetimi olarak ilklere imza attık. Çanakkale Valiliği ve kamu kurumlarıyla işbirliğimizi geliştirmemizi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çanakkale Kent Konseyi iş birliği protokolünü imza altına almamızı örnek verebiliriz.
Yürütme kurulumuzla birlikte Kent Konseyi faaliyetlerini yönetmelik ve çalışma yönergemize bağlı kalarak sürdürmemize rağmen, organik bağımız olan yerel yönetimin bürokratik kadrolarından beklediğimiz desteği ve katkıyı görmememiz, özellikle Mahalle Meclisi Başkanlarımız ile fikir ayrılıkları yaşayarak uyumlu çalışma imkanını yitirmiş olmamız gibi sebepler ile motivasyonumuzu kaybetmiş bulunmaktayız.
Kent ve kentli haklarının korunacağı ve geliştirileceği Konseyimizin önünü açmak amacıyla Kent Konseyi Başkanı ve yürütme kurulu olarak istifa kararı almış bulunmaktayız.


Çanakkale halkına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur”


Çanakkale Kent Konseyi Başkanı; Hulusi Evren Kızoğlu.
Yürütme Kurulu üyeleri; Cem Batu, Celil Kankaya, Kahraman Uzan, İlker Ülker, Görkem Önal, Ümit Burunlular, İlhan Atıcı, İbrahim Yerli, Pelin Kanten.

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım