+90 539 342 6363
 
   

  Festival Etkinlikleri Son Buldu.

Tarih : 16.08.2022  |  427 defa okundu..
Çanakkale Belediyesi tarafından bu yıl 59.'su düzenlenen Uluslararası Troia Festivali, 13 Ağustos 2022 Cumartesi günü düzenlenen etkinlikler ile birlikte sona erdi.Festival boyunca devam eden Halk Bahçesi'ndeki çocuk etkinlikleri, festivalin son gününde de birbirinden eğlenceli oyunlar ile devam etti. Şişme oyuncaklar, maskot ve animasyon programları gibi çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği organizasyona çocuklar son gün de yoğun ilgi gösterdi. Öte yandan Halk Bahçesi'ndeki Yerel emekler etkinlikleri, ürün tanıtımları, Çanakkale sanatçıları el sanatları ve ürünleri stantları da kentlilerden beğeni aldı. 


Halk Bahçesi'nde gerçekleştirilen söyleşi etkinliklerinin sonuncusunda ise Salahattin Yıldız, “Değişen İklim Koşulları ve Yeni Enerji Paradigması” söyleşisi ile kentliler ile buluştu. İklim değişikliği ve artan enerji ihtiyacının doğaya verdiği zararlar ve bunların nasıl önüne geçilebileceği konusunda sunum yapan Yıldız, katılımcılar ile çözüm önerilerine ilişkin görüş alışverişinde bulundu. 


Festival kapsamında Özgürlük Parkı, Deniz Müzesi ve Barış Kordonu'nda gerçekleştirilen konserler ise festival boyunca olduğu gibi yine kentlilerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. Özgürlük Parkı'nın eşsiz manzarasında sahne alan ünlü şarkıcı Can Bonomo, sevilen şarkılarını Çanakkaleliler için seslendirdi. Can Bonomo'nun seslendirdiği şarkılara gece boyunca hep bir ağızdan eşlik eden kentliler, keyifli bir yaz gecesi geçirdi. 


Deniz Müzesi'nde düzenlenen konser kapsamında ise ünlü keman virtüözü Canan Anderson kentliler ile buluştu. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Hale Gökhan'ın da katıldığı etkinliğe kentliler büyük katılım gösterdi. Yerli ve yabancı birbirinden farklı eseri kendi özgün yorumu ile çalan Anderson'un performansı izleyenlerden tam not aldı. Kentlilere unutulmaz bir müzik şöleni yaşatan Anderson'a teşekkür eden Başkan Gökhan, konser sonunda çiçek takdiminde bulundu. 


Barış Kordonu'nda gerçekleştirilen konserler kapsamında ise son gün “Keskin Band” sahne aldı. Popüler müziğin sevilen şarkılarını seslendiren Çanakkale'nin yerel müzik grubu Kensin Band'a kentliler de dansları ile eşlik etti.  

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım