ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  ÜYELERİMİZ İÇİN TOBB NEFES KREDİSİ YENİDEN HAYATA GEÇİRİLDİ
Tarih : 03.06.2021  |  70 defa okundu..
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere geçtiğimiz dönemlerde TOBB ve Oda-Borsaların değerli katkıları ile başarıyla gerçekleştirilen Nefes Kredisi projesi 1 Haziran itibariyle tekrar başladı.

Çanakkale Ticaret Borsası Mali İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal konuya ilişkin yaptığı açıklama da; “ Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerinin sınırlanmasına katkı sunmak ve KOBİ’lere uygun koşullarda finansman desteği sağlamak amacıyla Devletimiz ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Kredi Garanti Fonunun Destekleriyle 1 Haziranda uygulamaya alınıyor.

10 Bankanın katılımı ile TOBB ve KGF iş birliğinde 1 Haziran 2021 itibarı ile uygulamaya alınacak olan Nefes Kredi Paketi ile yıllık cirosu 10 Milyon TL altında olan ve 2020 yılı cirosunda 2019 yılına göre yüzde 25 kayıp yaşayan; Ticaret, Deniz Ticaret, Sanayi, Ticaret ve Sanayi veya Ticaret Borsası’na kayıtlı üyelere işletme sermayesi finansman imkânı sağlanacaktır.

2020 yılı cirosu 1 milyon TL’yi aşmayan KOBİ’ler azami 50 bin TL, cirosu 1-10 milyon TL arasında olan KOBİ’ler ise azami 200 bin TL kredi kullanabilecektir. TOBB ve Oda / Borsalar da kaynaklarını bu bankalarda değerlendirerek projeye katkı sunacaktır. Kredi Paketi kapsamında 6 ay ödemesiz dönem imkânı sağlanacak ve kredi geri ödemeleri 12 eşit taksitte yapılacaktır.

Üyelerimizin ekonomik olarak sıkıntı yaşadığı bir dönemde yeniden nefes aldıracak olan uygulamada Hazine destekli KGF kefaleti sağlanacak olup, faiz oranı yıllık yüzde 17,5 olarak belirlenmiştir.

UYSAL "TÜM KAYNAKLARIMIZLA ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ"

Pandemi döneminde üyelerimize sağlanan bu imkânın oldukça önemli olduğuna inanıyoruz. Üyelerimizin finansman ihtiyacına cevap verebilmek adına Ticaret Borsası olarak tüm kaynaklarımızı üyelerimize tahsis ediyoruz” dedi.

Kredi başvurusu için sadece Ticaret Borsasından alınacak Faaliyet Belgesi'nin yeterli olacağını kaydeden Başkan Yardımcısı Uysal, “kampanyanın Üyelerimize ve Ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Nefes Kredisi Paketinin hayata geçirilmesinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Lütfi Elvan ve Ticaret Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muş ve TOBB Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na, projeye kaynaklarını seferber eden oda ve borsalarımıza, finansal sektörün temsilcileri bankalar ve KGF’ ye teşekkürlerimizi sunuyorum.” dedi.

 

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (392)   Dün: (917)   Bu Hafta : (9545)   Bu Ay (56940)   Toplam : (1464811)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım