ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  Çanakkale İYİ Parti İl Başkanlığı Ramazan Bayramı Mesajı
Tarih : 12.05.2021  |  72 defa okundu..
Korona Virüs salgını dünyada 2. yılında ve biz ikinci Ramazan Bayramını yine salgın nedeni ile bir kere daha evlerde kutluyoruz.

Bayramlar, dini ve milli duyguların perçinleştiği, dargınlıkların ve kırgınlıkların son bulduğu, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en üst seviyelere çıktığı, milletleri var eden milli birlik ve beraberlik şuurunun güçlendiği önemli günlerdir. Virüs salgını süresince bir can daha feda etmemek adına alınan tedbirler gereği  kurallara uyarak  yaşayacağız., Bu günlerin   daha fazla can kaybı yaşanmaması  adına daha da önemli olduğunu unutmamalıyız.  Bu anlayış içerisinde bu Ramazan Bayramı'na ülkemizin sorunlarını aşacağımız bir milat olması dileğiyle giriyoruz''

Salgını fırsata çevirmeye çalışanlara, baskılarını kendi özgür alanlarını korumak adına özgürlükleri daha da kısıtlamaya çalışanlara rağmen , ''Evine ekmek götüremeyen, haksız rekabet yüzünden işini kaybeden, çocuklarını okutamayan, ısınamayan, doyamayan vatandaşların olduğu bir ülkede huzurdan da iç barıştan söz etmek mümkün değildir.  Anayasa'mızda yer alan olan 'sosyal devlet' olmanın gereğini yerine getirmenin gerekliliğini maalesef acı bir şekilde yaşıyoruz. Salgın nedeni ile zamların arka arkaya geldiği ,üretimin durduğu,  işsiz sayısının arttığı , küçük esnafın bittiği gerçeği ile Ramazan Bayramı'nı kutluyor olsak da vicdanı ,aklı olan herkesin ağzının tadı bu gerçeklerle bozulmaktadır. Yanlış politikaları yüzünden, ülkemizin yüzyıllardır bünyesinde barındırdığı değerlerin de aşındırıldığını üzülerek gözlemlemekteyiz. Ülkemiz sadece Türkiye Cumhuriyeti'nin laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olma niteliklerinin değil, ulusal güvenliği ve ülke bütünlüğünün de tehdit ve tehlikeye açık hale geldiği bir durumla karşı karşıyadır. Biz,  İYİ PARTİ olarak  ulusumuzun birlik ve beraberlik konusundaki duyarlılığı, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti'ne olan bağlılığı, Atatürk'ün gösterdiği hedeflere yürüyüşteki inançlı ve kararlı tutumuna her zaman güvendik, bundan sonra da güvenmeye devam edeceğimizin sözünü vererek  önce, millet, Önce Vatan diyor, Tüm islam aleminin ve halkımızın mübarek Ramazan Bayramını birlik, beraberlik , dayanışma duyguları ve içtenliği ile kutluyor daha nice  refah ve huzur içinde bayramlar diliyoruz.

İYİ Parti İl Başkanlığı adına;

Taner Arçukoğlu

Basın ve Medya Sorumlusu

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (35)   Dün: (12121)   Bu Hafta : (20342)   Bu Ay (57216)   Toplam : (1450836)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım