ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  ŞİMDİ DE KUMA GÖZ DİKTİLER!
Tarih : 07.05.2021  |  182 defa okundu..
Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Yiğit Akkoyun Ezine ye Bağlı Yeniköyde bulunan Papaz plajındaki 6000 yıllık lagün kumun alandan taşınması ile ilgili olarak Ezine ilçe başkanı Ramazan Dingin ile birlikte bölgeye giderek açıklamalarda bulundu.

Akkoyun açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Destanlara konu olmuş TROYA SAVAŞLARININ BAŞLAYIP BİTTİĞİ YER olarak nitelendirilen ve tarihi TROYA MİLLİ Parkı sınırlarında yer alan Papaz Plajının işletmesi  geçtiğimiz aylarda ihale yapılarak 10 yıllığına 1 milyon 200 bin lira bedelle kiralanmıştır.

Ezine’ye bağlı Yeniköyde bulunan Papaz plajı Halkımızın normal koşullarda muhtarlık tarafından işletilen çoğu zaman ücretsiz olarak kullandığı doğa harikası güzide bir alandır. Fakat yapılan ihale ile artık papaz plajı da ücretli kullanacağımız bir alan haline gelmiştir.

Bölgede denize girilebilecek en güzel alanlardan olan Plaja 2.000.000 milyon lira harcanarak tesisler yapılacağı taahhüt edilmiş bu alan 10 Yıllığına 1 milyon 200 bine kiralanmıştır.

Papaz plajı 6000 yılda oluşan bir lagün alanı olup bu alanın korunup kollanması gerekirken sermayenin iştahını kabartan bu yer alalacele ihaleye çıkartılarak özel sektöre verilmiştir. Vatandaş ucuza hizmet alsın diye bu gibi alanların aslına uygun olarak devlet eliyle işletilmesi gereklidir.

İnşaat işleri için ihaleyi alan şirket ilgili alandan 6000 yılda oluşan özel kumu hukuksuz bir şekilde çıkartırken görülmüş ve bu bölge halkının dikkatini çekmiştir. Köprü, tünel , otoyol gibi yatırımları hadi ekonominiz yetmiyor özel sektör ortaklığı ile yapıyorsunuz da bu tür korunması gereken yerleri de özel sektöre peşkeş çekip bu alanların tahribatına sebep olmak hangi vicdana sığıyor

Buradan giden kumlar nerede ve nasıl kullanılıyor Yoksa birilerinin denize sıfır otellerine kumsal oluşturmak için mi kullanılacak   Gelecek partisi olarak bu konunun takipçisi olacağımızı beyan ediyoruz. Çanakkale’mizin her metre kare toprağını koruyup kollayacağımıza söz veriyoruz.

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (12105)   Dün: (957)   Bu Hafta : (20917)   Bu Ay (59881)   Toplam : (1450785)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım