ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  Ak Parti İl Başkan ı Makas'ın 23 Nisan mesajı
Tarih : 23.04.2021  |  84 defa okundu..
AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Makas, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Yüreği vatan sevgisiyle dolu aziz milletimizin onca yokluk ve imkansızlığa rağmen, büyük bir kahramanlık örneği sergileyerek, bağımsızlık ve özgürlük yolunda verdiği kurtuluş mücadelesinin kilometre taşlarından olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 101. yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutluyorum.

Şüphesiz ki Gazi Meclisimiz, millet iradesinin tecellisinin yanı sıra demokratik hak ve özgürlüklerin teminatının yegane sembollerindendir.

Kuruluşundan günümüze, türlü askeri darbelerle sesi kısılmak istenen Gazi Meclisimiz, demokrasiyi yok saymaya çalışan karanlık güçlere geçit vermediği gibi, bombalara hedef olduğu 15 Temmuz hain darbe girişiminde, vatan haini darbeci alçakların karşısında dimdik durmuştur.

Bugünü anlamlı kılan bir diğer husus da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 23 Nisan'ı çocuklara bayram olarak armağan etmesidir.

Geleceğimizin, aydınlık ve müreffeh yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımız, hayattaki en kıymetli hazinelerimizdir. Onları; güçlü yarınlara, çalışkan, özgüvenli, milli değerlerine bağlı, örnek bireyler olarak yetiştirmek en büyük hedefimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en kalbi duygularımla kutluyor; Gazi Meclis'in kuruluşundan bugüne görev almış herkesi saygı ve rahmetle anıyorum. Bu anlamlı günü çocuklarımıza bayram kılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm silah arkadaşları ve kahraman şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum."

 

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (389)   Dün: (917)   Bu Hafta : (9542)   Bu Ay (56937)   Toplam : (1464808)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım