ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  CEYLAN MÜREFFEH BİR ÜLKE İNŞA ETMEK HEPİMİZİN ORTAK HEDEFİ OLMALI
Tarih : 23.04.2021  |  78 defa okundu..
Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nın 101. yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı.

 Ceylan, “Bağımsız Türkiye’nin teminatı en değerli varlığımız çocuklarımıza savaşın ve şiddetin son bulduğu, gelecek kaygısı taşımadan huzur içinde yaşayacakları, müreffeh bir Ülke inşa etmek hepimizin ortak hedefi olmalıdır” dedi.

TÜRK HALKI EGEMENLİĞİNİ 101 YIL ÖNCE İLAN ETTİ

Ceylan, mesajında “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920, bağımsız Türk Devleti’nin temellerinin atıldığı ve halkın kendi geleceğine sahip çıktığı gündür.  TBMM’nin açılmasını çocuklara bayram olarak armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “23 Nisan, Türkiye milli tarihinin başlangıcı ve yeni bir dönüm noktasıdır. Bütün bir düşmanlık dünyasına karşı ayağa kalkan Türkiye halkının, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni meydana getirmek hususunda gösterdiği harikayı ifade eder.” demiştir. Bugünü çocuklarımıza armağan etmesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara ve gençlere güveninin işaretidir. Türkiye’nin gençler üzerinden yükseleceğine, onların dinamizmi ve duru zihinleriyle hedeflerine ulaşacağına bizim de inancımız tamdır. Cumhuriyet ve değerlerinin birer birer silinerek, egemenliğin milletten alınmaya çalışıldığı; tek adam rejiminin hakim olduğu günlerden geçiyoruz. Geçmişte olduğu gibi bugün de tarih bizlere büyük sorumluluk yüklemektedir. Cumhuriyete, demokrasiye, temel hak ve özgürlüklere, adalete, doğaya ve insan haklarına hiç olmadığı kadar sahip çıkmak zorundayız. Bağımsız Türkiye’nin teminatı en değerli varlığımız çocuklarımıza savaşın ve şiddetin son bulduğu, gelecek kaygısı taşımadan huzur içinde yaşayacakları, müreffeh bir ülke inşa etmek hepimizin ortak hedefi olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, TBMM’nin 101. kuruluş yıldönümü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, bu günü çocuklarımıza armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırası önünde bir kez daha saygıyla eğiliyorum.” ifadelerine yer verdi.

 

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (12094)   Dün: (957)   Bu Hafta : (20906)   Bu Ay (59870)   Toplam : (1450774)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım