ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  AKKOYUN, VAKA ARTIŞLARINDA 1. OLAN ÇANAKKALE İÇİN UYARILARINI SIRALADI
Tarih : 20.04.2021  |  198 defa okundu..
Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Yiğit Akkoyun, Çanakkale'nin Türkiye risk haritasında 1. olması ile ilgili olarak parti sözcüsünün yaptığı açıklamaların dikkate alınması gerektiğini ifade ederek İl Hıfzıssıhha kuruluna siyasi partilerden de temsilciler alınması zaruri hale gelmiştir dedi.

 Akkoyun konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadelere verdi. “Gelecek Partisi İl Başkanlığı olarak covıd-19  salgınında risk haritası renk verilerinin ilk açıklanmaya başladığı 8 Şubattan bu yana şehrimizde vaka artışları 26 kattan fazla artmıştır. İl hıfzıssıhha kurulunun siyasi partilerden de doktor, sağlıkçı temsilcileri bir an önce yapılan toplantılara dahil etmesi zaruri olmuştur. Gelecek Partisi olarak il yönetimimizde 2 doktor 1 eczacı bulunmakta olup sürece her türlü katkıyı sunmak için gönüllü olarak mesai harcamayı kabul ve taahhüt etmekteyiz. Kentimiz için ivedi alınması gereken önlemler aşağıda sıralanmıştır. Talebimizin kabul görmesi halinde yönetimimizde bulunan sağlıkçıların hıfzıssıhha kuruluna katılım sağlayacağını kamuoyuna beyan ederiz.”

1-Çanakkale ‘nin toplam nüfus sayısına göre yoğun bakım ve yatak kapasitesi yetersizdir. Bilindiği üzere Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Kepez Beldesindedir. Çanakkale merkez ilçesinde yeni bir hastane planlanmalı veya özel hastaneler bu anlamda teşvik edilmelidir.

2-Pandemi hastanesi ile normal poliklinik hizmeti veren hastanelerimizin ivedi şekilde ayrılması gerekmektedir. Araştırma Hastanesinin acilen tüm birimleri ile pandemi hastanesine dönüştürülmesi planlanmalıdır.

3-Temaslı takibi uygulamalarında rehavete mahal verilmemeli ve sıkı bir takip uygulanmalıdır.

4-Ulusal ve Yerel zincir marketlere girişte HES Kodu uygulamasının başlatılması gerekmektedir.

5-Çanakkale ve Kepez beldesinde bulunan kordon ve sahil alanlarının yasak kararının kaldırılması tam aksine  kapalı alanların ve AVM ‘lerin yasak kapsamına alınması gereklidir.

6-Tüm okul düzeylerinde ivedi bir şekilde online eğitime geçilmelidir.

7-Tüm bu önlemlerin yanında zaten duyarlı olan Çanakkale halkımızın yerel bir seferberlik başlatarak COVİD ile mücadeleye destek vermesi ve bu virüsü kısa sürede şehrimizden def etmemiz için fedakarlık yapması gerekmektedir.

UNUTMAYALIM DEĞERLİ ÇANAKKALE HALKI HİÇBİR VİRÜS ÇANAKKALE’MİZDEN BÜYÜK VE GÜÇLÜ DEĞİLDİR!

 

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (425)   Dün: (1795)   Bu Hafta : (19763)   Bu Ay (57902)   Toplam : (1457486)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım