ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  GELECEK PARTİSİ SÖZCÜSÜ EMRAH DİREK'TEN TEPKİ
Tarih : 19.04.2021  |  157 defa okundu..
ÖNLEM ALINMAZSA ÇANAKKALE 2.WUHAN OLMA YOLUNDA İLERLİYOR

Bugün açıklanan Koronavirüs risk haritasında maalesef güzide kentimiz Çanakkale 'miz 100.000 'lik nüfusta 962,98 'lik oranla maalesef Türkiye 'de 1.Sıraya yükselmiştir.


Aslında şehrimizin bu aşamaya gelmesi kendini adım adım belli etmiştir. Kaza geliyorum demiştir.

8 Şubat 'ta açıklanan oranlara göre 26 Katlık bir artış yaşanmış ve Çanakkale 'yi yöneten irade yerinde karar uygulamasında sınıfta kalmıştır.

Sağlık Bakanlığının ,Bilim Kurulunun ve Hükümetin Aldığı yerinde karar uygulamasında cesaretli kararlar alamayıp bu anlamda şehrimizde bu denli kötü bir tablo ile karşılaşmamız kaçınılmaz olmuştur.

Halkımız Maske-Mesafe ve Temizlik Kurallarına riayet etmekte ve Çanakkale halkı bu konuda olabildiğince elinden geleni yapmakta sorumluluk almaktadır .

Fakat maalesef iktidar partisinin lebalep kongreleri ile  COVID Vakaları tüm ülkede inanılmaz bir oranda artış göstermiştir,Çanakkale ilimizde ise  neredeyse hiç vaka olmayan Bozcaada ilçemizde iktidar partisi ilçe yönetiminden kongreye katılıp adaya dönenler  ada'da COVID Vakalarında artışa sebep olmuştur.

Geçtiğimiz günlerde AK Parti il başkanı yaptığı basın açıklamasında AK Partili il genel meclis üyesinin karantina kurallarını ihlal edip il genel meclis seçimlerinde oy kullanmak istediğini de itiraf etmiştir. İşte tüm bunlar Çanakkale 'de vaka sayısının artmasında rol sahibidir. Çanakkale’miz bu vaka artışı ile adeta 2.Vuhan kenti olmuştur. İktidar partisi bu konuda bile bile lades yapmaktadır.

Gelecek Partisi olarak sorumluluk makamındakilerin bu hatalarına rağmen bu tablonun müsebbiplerinin en azından bu saatten sonra yerinde karar uygulamasını daha mantıklı olarak uygulamasını talep ediyoruz.

Sahil ve kordonun kapatılarak insanlarımızın 70 cm'lik kaldırımlarda dip dibe yürümesinde herhangi bir mantık bulunmamaktadır. Hıfzıssıhha kurulunun karar alırken yaşamın gerçeklerinin göz önünde bulundurulmasını rica ediyoruz.

Gelinen noktada kenti yöneten iradenin daha mantıklı ve uygulanabilir kararlar alması zaruri hale gelmiştir.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur...

 

Emrah DİREK

Parti Sözcüsü &Siyasi Hukuki İşler Başkanı

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (362)   Dün: (1795)   Bu Hafta : (19700)   Bu Ay (57839)   Toplam : (1457423)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım