ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  ÇANAKKALE KOLEJİ ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ ELEKTRİKLİ ARABA YAPIYOR!!!
Tarih : 06.04.2021  |  149 defa okundu..
Geçtiğimiz yıl TÜBİTAK ın İHA ( İnsansız Hava Aracı ) proje yarışmalarında yaptıkları İHA projesiyle bütün dikkatleri üzerine toplayan Çanakkale Koleji Anadolu Lisesinin, bu yıl TÜBİTAK tarafından ilk defa liseler arasında da düzenlenen Elektrikli Araba yarışması için kolları sıvadıklarını görüyoruz.

Kentimizin en eski, en köklü özel okulu olan Çanakkale Koleji’nin Anadolu Lisesi müdiresi sayın Aynur İMRE’yi makamında ziyaret ettik ve proje ile ilgili bilgi aldık.  İMRE:  ‘’Proje yayınlandığında çok heyecanlandık. Okul olarak böyle bir projeyi gerçekleştirmekle ilgili teknolojik bilgi- birikim sahibi bir ekibimiz,  ekipmanımız ve atölyemiz vardı. Hemen kolları sıvayıp projeyi yazmaya ve çalışmalara başladık. Projenin yazılması ve başvurusu tamamlandı. Bu projeyi çok önemsiyorum, çünkü bu kentimiz gençleri için gerçekten çok önemli bir vizyon oluşturacak. Geçen sene İHA yarışması için çalışmak isteyen çok az öğrenci varken bu yıl iki ayrı İHA yapacak kadar kalabalık bir öğrenci gurubumuz oluştu. Neden mi Yapabileceklerine inandılar da o yüzden.  BU araba da tamamlanıp kordonda yürüdüğünde Çanakkale deki tüm gençlerimiz için ilham kaynağı olacağını düşünüyorum.

Bütün dünyada eğitim alanında çok büyük gelişmeler oluyor. Tüm eğitim yöneticilerinin Endüstri 4.0 ile gelen Eğitim 4.0 gerekliliklerini doğru okuyup geleceğin insanını yetiştirmek gibi bir sorumluluğu var. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Milli Eğitim Bakanımızın işaret ettiği 2023 Eğitim Vizyonunu doğru anlamaya ve aksiyona geçme sorumluluğumuz var. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ‘’EĞİTİM, ÜRETİM İÇİNDİR.’’  felsefesini hayata geçirme sorumluluğumuz var. İşte bu nedenle bu yarışmadayız. Geçen sene İHA’yı yaptık, bu yıl da Elektrikli Arabayı yapacağız’’ Dedi

 Başta eğitime bakışı ve vizyonu ile bizi etkileyen sn İMRE’ ye ve ekibine başarılar diliyoruz.

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (23)   Dün: (12121)   Bu Hafta : (20330)   Bu Ay (57204)   Toplam : (1450824)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım