ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  ERENSOY KAYBETTİĞİMİZ SAĞLIK ÇALIŞANLARINI TOPRAĞA DEĞİL SONSUZLUĞA UĞURLADIK
Tarih : 02.04.2021  |  125 defa okundu..
Çanakkale Tabip Odası Coronavirüs sürecinde kaybedilen sağlık çalışanlarını anmak için Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Acil Servisinde saygı duruşu ve anma etkinliği düzenledi.

Düzenlenen etkinliğe hastane sağlık çalışanları katılırken etkinlikte açıklama yapan Çanakkale Tabip Odası Başkanı Doktor Güleada Erensoy Çanakkale Tabip Odası adına yaptığı açıklamada Covit-19 sürecinde virüs ile mücadele ederken hayatlarını kaybeden sağlık çalışanları için burada olduklarını belşriyerek “Güzel günleri görebilme umuduyla var gücümüzle çalıştığımız pandemi sürecinin bir yılını geride bıraktık. Mesleğimizin getirdiği sorumluluk ve yaşanılabilir bir dünya umuduyla canla başla çalışırken değerli meslektaşlarımızı kaybettik ve sonsuzluğa uğurladık.”dedi.

PANDEMİ SÜRESİNDE DOĞRULARI SÖYLEYEREK VE GERÇEKLERİ ORTAYA ÇIKARDIK

Erensoy açıklamasının devamında Pandemi sürecinde hep gerçekleri ortaya çıkardıklarını ifade ederek “Yönetilemeyen bir pandeminin gölgesinde söylenmeyenleri söyleyerek, saklananları açığa çıkararak toplumun ihtiyaçlarını talep ederek yurttaşların sözü olmaya çalıştık. Tüm bunları yaparken koruyucu ekipman sağlanmayan, uzun mesai saatlerinde, kötü çalışma ortamlarında, hukuksuzca izin ve istifa hakları yasaklanan meslektaşlarımızın sesi olmak için çaba gösterdik. Ne yazık ki kulaklarını tıkayıp, sesimizi duymak istemediler. Yönetemedikleri pandeminin suçunu vatandaşa, yükünü bizlere yüklediler.

391 SAĞLIK ÇALIŞANI VİRÜS İLE MÜCADELE EDERKEN HAYATLARINI KAYBET

Erensoy pandemi ile başlayan mücadelelerinin devam ettiğini ve bu süreçte de aralarında çok değerli profesörlerinde olduğu çok sayıda sağlık çalışanının pandemi ile savaşırken hayatlarını kaybettiklerini belirterek “140 binin üzerinde sağlık çalışanı hasta olurken 391 sağlık çalışanını kaybettik. Ancak ses olmaya devam ediyoruz. Daha fazla hastalanmamak, ölmemek için sesimizi daha da yükseltmeye, yitirdiğimiz meslektaşlarımız için Covid-19’un meslek hastalığı sayılması adına mücadelemize devam edeceğiz. Meslek hayatları boyunca gösterdikleri özverinin kat be katını pandemi döneminde gösteren, pandemiyle mücadele eden tüm hekim ve sağlık çalışanları için bir simge haline gelen, Covid-19 salgınında aktif hekimlik yaparken hastalığa yakalanan ve tedavi sonrası yaşamını yitiren değerli hocamız Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nu kaybettiğimiz 1 Nisan gününü TTB 72. Kongresi’nde aldığımız karar ile “Covid-19” nedeniyle kaybettiğimiz hekim ve sağlık çalışanlarını anma günü olarak belirlemiştik. Kaybettiğimiz sağlık çalışanlarını asla unutmayacağız, onları toprağa değil sonsuzluğa uğurladığımızı her 1 Nisan’da belirtmeyi sürdüreceğiz”dedi. Erensoy'un açıklamasının ardından kaybedilen sağlık çalışanlarını anmak için 1 dakikalık saygı duruşu gerçekleşltirildi.

 

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (374)   Dün: (1795)   Bu Hafta : (19712)   Bu Ay (57851)   Toplam : (1457435)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım