ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  MEHMET AKİF ERSOY DEVLET HASTANESİ 2.BASAMAK KORONER YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ AÇILDI.
Tarih : 01.04.2021  |  174 defa okundu..
MEHMET AKİF ERSOY DEVLET HASTANESİ 2.BASAMAK KORONER YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ AÇILDI.

Çanakkale İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı: ‘’Sağlık camiası olarak 2020 yılı Mart ayından bu yana mesai mefhumu gözetmeden, ailelerimizden fedakarlık ederek canla başla çalışarak mücadele etmekteyiz.

Son 4 yılda gerçekleştirdiğimiz yatırımlarımız ve sağlık tesislerimizde sağladığımız dengeli personel dağılımı ile pandemide başarılı bir süreç yürütülmesine olanak sağlamış olduk.

Bu yatırımların gerçekleşmesinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN başta olmak üzere Sayın Valimize, Grup başkanvekilimiz Sayın Bülent TURAN’a, Milletvekilimiz Sayın Jülide İSKENDEROĞLU'na şükranlarımızı arz ederim.

Pandemi sürecinde, ilimizin2. ve 3. basamak sağlık hizmetlerinde diğer zamanlara göre daha fazla ihtiyaç duyulan yoğun bakım birimleri ve donanımları konusunda,ilimizde faaliyet gösteren Doğu Biga Madencilik şirketine, Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesine kazandırmış olduğu 9 yataklı 2. seviye yoğun bakım için Çanakkale’miz adına teşekkür ederim.

Böylelikle Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde mevcut bulunan 72 erişkin yoğun bakım yatak sayımıza 9 eklenerek%13 oranında bir artışla 81’e yükselmiş ve Çanakkale’mizin hizmetine kazandırılmıştır. Rabbim bu tesisleri kazandıran ve kazanılmasına vesile olan herkesten razı olsun. Allah bu yerlere muhtaç etmesin ama eksikliğini de vermesin.

Dünyada ve bizde pandemi devam etmekte, pandemi kuralları olan “Temizlik, Maske ve Mesafe” ye taviz vermeden uymak zorundayız. Bu sadece sağlık camiasının bir savaşı değil tüm insanların insanlık savaşıdır.

Allah’tan bu pandeminin en az zarar ile atlatılmasını nasip etmesini ve herkese de sağlıklı ve uzun bir yaşam vermesini diliyorum’’ dedi.

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (20)   Dün: (12121)   Bu Hafta : (20327)   Bu Ay (57201)   Toplam : (1450821)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım