ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  TOBB ORMAN ÜRÜNLERİ SEKTÖR MECLİSİ TOPLANDI
Tarih : 01.04.2021  |  141 defa okundu..
Türkiye Orman Ürünleri Meclisi; T.C. Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürü Özgür Volkan Agar, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü Piyasa Araştırma Şube Müdürü Reşat Benli'nin katılımları ile 01 Nisan 2021 Perşembe günü video konferans yolu ile toplandı.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasını temsilen Sektör Meclisi Üyesi Şakir Semizoğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu'nun katıldığı toplantııya ; sektör temsilcileri olarak Tarık Ciğer - Akdeniz Ağaç ve Orman Ürünleri Üreticileri Derneği (AKOD) , Necat Altınok - Tüm Epal Palet Üreticileri Kalite Derneği ( TEPAL) , Akın Balcıoğlu- Tüm Ahşap Palet Sanayici İşadamları Derneği (TAPSİAD) , Sinan Kartal (TEPAL) , Adem Kaya (Yıldırım Ambalaj) , Göksel Korkmaz- Türkiye Orman Ürünleri Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TORİD) , Celalettin Akça- Ulusal Ahşap Birliği ( UAB) , Mahir Arın-Ulusal Ahşap Birliği (UAB ) , Zeki Şahin(TORİD , Reşat Benli (OGM) , Mesut Albayrak (TAPSİAD ) da katılım sağladılar.

Toplantıda: ormanların sürdürülebilir olması için üretim aşamalarının önemi değerlendirildi ve , ahşap palet ve ambalaj sektörünün rekabet yönünden ihracattaki önemi , kayıt sisteminin oluşturulmasının gerekliliği, Eximbank'ın taahhüt kapatmasında serbest bölgeye yapılan palet ve ambalaj ihracatında yaşanan zorluklar , İhracatı yasak olan ağaç türlerinin ithal yoluyla getirildiği takdirde ihracatı yasağının kaldırılması , hammadde tedarikinde fiyat istikrarı için masif ahşap ve yapısal ahşap sektörünün stratejik sektör olarak tescillenmesi gerekliliği konusunda talepler dile getirildi.

Kereste ihracatında potansiyel büyüklüğünden dolayı cari fazla verildiği sunum da tablolar ile gerçekleştirildi.

 

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (12064)   Dün: (957)   Bu Hafta : (20876)   Bu Ay (59840)   Toplam : (1450744)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım