ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  SORUMLU EMLAK DANIŞMANI MESLEKİ YETERLİLİK SINAVLARI ÇTSO DA BAŞLADI
Tarih : 23.03.2021  |  161 defa okundu..
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda ve sınav yetkili kuruluşu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) iştiraki olan MEYBEM A.Ş. tarafından toplamda 100 adayın yer aldığı Sorumlu Emlak Danışmanı Mesleki Yeterlilik Sınavları başladı.

ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirilen sınavlarda adaylar önce yazılı ardından sözlü performans sınavlarına tabi tutuluyor. Sorumlu Emlak Danışmanı Mesleki Yeterlilik Sınavları hakkında bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal; “Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından hazırlanan Ulusal Meslek Standardı sayısı 515’e ulaştı. Ağ Teknolojileri Elemanından Zeytinyağı Üretim Operatörüne kadar çok geniş bir yelpazeyi içine alan Ulusal Meslek Standardı kapsamını her geçen gün genişletiyor. Odamız organizasyonunda Mesleki Yeterlilik Sınavı açılması için yeterli sayıda başvuru oluştuğu takdirde MYK tarafından yetkilendirilen kuruluşlarla işbirliği yaparak sınavların Çanakkale’de yapılmasını sağlıyoruz. Sorumlu Emlak Danışmanı ve İkinci El Motorlu Kara Taşıtları sınavları son dönemde en çok başvuru aldığımız meslekler arasında.” dedi.

“EMLAK DANIŞMANLIĞI YAPMAK İSTEYENLER TİCARET BAKANLIĞI TARAFINDAN AÇIKLANAN MEVZUATI ÇOK İYİ TAKİP ETMELİ”

Genel Sekreter Sandal açıklamasının devamında; “Emlak Danışmanlığı ticaretini yapmak isteyenler Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanan ve güncellenen Mevzuatı çok iyi takip etmeliler. 14 Ekim 2020 tarihinde Resmi Gazete’ de yayınlanan “TAŞINMAZ TİCARETİ HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK” ile sektör temsilcileri ve adayları için çok önemli değişiklikler yürürlüğe girdi. Emlak dükkânı açmak için zorunlu olan en az lise mezuniyeti ve Mesleki Yeterlilik Belgesi almak 14 Ekim 2020’den sonra açılacak işletmeler için artık yeterli değil. MEB/Üniversite onaylı en az 100 saatlik eğitim ile Mesleki Deneyim şartı da diğer kriterlerle birlikte zorunlu hale getirildi.” açıklamasında bulundu.░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (188)   Dün: (917)   Bu Hafta : (9341)   Bu Ay (56736)   Toplam : (1464607)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım