ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETİ BAŞLADI
Tarih : 03.02.2021  |  144 defa okundu..
Tüm dünyada çeşitli kısıtlamalara sebep olan korona virüs salgınında, evlerinden çıkamayan çocukların ruh sağlığında problemler oluşmaması adına Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz tarafından sosyal proje kapsamında hayata geçirilen Psikolojik Danışmanlık Hizmeti bugün başladı.

Tüm dünyada çeşitli kısıtlamalara sebep olan korona virüs salgınında, evlerinden çıkamayan çocukların ruh sağlığında problemler oluşmaması adına Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz tarafından sosyal proje kapsamında hayata geçirilen “Psikolojik Danışmanlık Hizmeti” bugün başladı.

Belediye ek hizmet binasında her hafta Salı ve Çarşamba günleri olarak planlanan “Psikolojik Danışmanlık Hizmeti” 45 dakikalık seanslar halinde uygulandı.


Saat 09:00 da ilk randevusuna başlayan Uzman Psikolog Nuray Arısoy Karaduman belediyenin böyle bir hizmeti düşünerek ücretsiz vermesinin önemine değinerek Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz’a teşekkür etti. Karaduman yaptığı açıklamada “Dünya genelinde insanlar üzerinde büyük etkiler bırakan salgının, çocuklarımızda bırakacağı etki göz önüne alındığında profesyonel destek almaları çok önemliydi. Aile, Çocuk ve Ergen Danışmanlığı, kişinin kendini anlaması, farkındalık kazanması, problemlerini tanımlaması, çözüm yolları üretmesi, çevresiyle uyumlu ve sağlıklı bir iletişim kurması, pandemi sürecinde evlerden çıkamayan çocuklar için faydalı bir hizmet olacaktır. Sosyal projemizle, çocuk ve ergenlerin her şeyden önce bedenen ve ruhsal olarak sağlıklı ve mutlu bireyler olmasını, sorunların tanımlanmasını ve bu sorunların çocuklarda bıraktığı olumsuz etkileri belirleyerek, psikoterapi sürecini başlatarak sorunları ortadan kaldıracağız.” İfadelerini kullandı.

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ise gazetecilere “Bugün den itibaren Belediyemizde Uzm. Psikoloğumuz göreve başladı. Benim çocukları ne kadar sevdiğimi herkes çok iyi bilir. Çocuklar bizim geleceğimiz. Onların sağlıklı ve mutlu bireyler olmaları her şeyden çok önemli. Tüm Lapsekili hemşehrilerimize bu hizmetimizi ücretsiz sunacağız. Lapseki Belediyesi’nin Sosyal Projeleri aralıksız olarak devam edecek. Psikolojik Danışmanlık Hizmeti’mizden faydalanmak isteyen herkes Halkla İlişkiler birimimize başvurarak randevu alabilirler.” açıklamasında bulundu.

Danışmanlık hizmetinden faydalanan aileler Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz’la kısa bir süre sohbet ederek bu hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür ettiler.

 

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (386)   Dün: (917)   Bu Hafta : (9539)   Bu Ay (56934)   Toplam : (1464805)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım