ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  AR GESTAŞ ZAMMINI BİZ YAPMADIK
Tarih : 03.02.2021  |  194 defa okundu..
Çanakkale İl Genel Meclisi Şubat ayı 1. Bileşimi 1. Toplantısı İl Özel ifadesi Toplantı salonunda yapıldı. Kısa süren il Genel Meclisi şubat ayı 1. Bileşiminin ardından günden dışı söz alan CHP Çanakkale İl Genel Meclisi üyesi Ömer Ar ın GESTAŞ zammı ile ilgili açıklama yaptı.

GÜNDEN MADDELERİNİN GÖRÜŞÜLMESİ KISA SÜRDÜ

İl Genel meclisi Şubat ayı 1. Bileşimi kısa sürdü. Mecliste gündem maddeleri görüşüldü. Meclisin 5. gündem maddesi  olan Çanakkale ili Lapseki Suluca Köyü konut alanı ve günübirlik tesis alanı imar planı onay talebinin İmar ve bayındırlık komisyonuna havale edilmesi oylandı. Meclis üyelerinin oy çokluğu ile İmar ve bayındırlık komisyonuna havalesi kabul edildi.

GESTAŞ ZAMLALARIYLA İLGİMİZ YOK

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından gündem dışı konuşmalara geçildi. Gün dem dışı söz alan  CHP Çanakkale İl Genel Meclis Üyesi Ömer Ar, GESTAŞ’ın aldığı zam kararı ile ilgili açıklama yaptı. Ar gündem dışı yaptığı konuşmada GESTAŞ’ ın yolcu ve araba taşıma ücretlerine yaptığı zammın İl Genel meclisinin bir kararı olmadığı hatırlatarak, kamuoyunda buna benzer suçlamalara var. GESTAŞ zamlarının yapılması konusunda hiçbir ilgimizin olmadığının altını çizmek istiyorum” diyerek ‘’Yazılı ve görsel basında GESTAŞ AŞ. kendi yönetim anlayışlarıyla bir ücret zamlanması yaptıkları söz konusu. Bir çok vatandaştan bu konu ile kamuoyunda şunu paylaşmak isterim; biz CHP meclis grubu olarak GESTAŞ’ta temsil edilmiyoruz dolaysısıyla şirketin aldığı kararlarda söz sahibi olmamız herhangi bir yaptırımda bulunmamamız söz konusu değildir. Şirketin çalışma şekli kendi yönetmeliğinde ve tüzüğünde bellidir. Bunu CHP meclisine veya diğer meclis üyesi arkadaşlarıma önce yönetim kuruluna sorulması ondan sonra meclisin karşı karşıya olmasının doğru olacağı düşüncesindeyim. Yani bu zammın uygulanmasında bizlerin bir yatırımı söz konusu değildir’’ dedi.

BU TOPLANTI PANDEMİ DÖNEMİNDE YAPILMAMALI

CHP İl Genel Meclis Üyesi Ömer Ar’ın ardından söz alan CHP Çanakkale İl Genel Meclis Üyesi Güneş Pehlivan, ‘’10 Şubat 2021 tarihinde Halil Ağa Bakır Maden Projesinin inceleme değerlendirme komisyon toplantısının yapılması söz konusu.  Malum pandemi tedbirlerinin devam ettiği bu dönemde hiçbir ivediliği olmayan bu gibi toplantıların yapılmasını risk olarak görüyoruz.  Ve aynı zamanda bu inceleme değerlendirme komisyon toplantıları mahallinde yapılmaz. Bu tür inceleme toplantılarına STK’ların katılması malumdur ki mümkün değil. Esnafın iş yerlerinden uzak kaldığı bu dönemde bu projelerin bu maden şirketlerinin de bizim ki kadar değilse de fedakârlıkta bulunması gerektiğini düşünüyoruz. Biz bu toplantının ileri bir tarihe ertelenmesini istiyoruz ‘’ diye konuştu.

GESTAŞ 2019 YILININ MAYIS AYINDAN BUYANA ZAM YAPMADI

Çanakkale İl Genel meclisi Şubat ayı toplantısının gündem dışı konuşmalar bölümünde Çanakkale İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Korkmaz yaptığıo konuşpmada GESTAŞ’ın çok uzun süreden buyana zam yapmadığını hatırlatarak  ‘’Ömer Abimiz GESTAŞ’ın yapmış olduğu zam ile alakalı bir açıklamada bulundu.  GESTAŞ yönetim kurucu üyelerinin arasında Merkez İlçe Belediye Başkanımız da mevcut. Yaklaşık biz 2019 yılının Mayıs ayından bu yana GESTAŞ  geçiş ücretlerine zam  yapmıyordu. Yaklaşık 21 aydır zam yapmıyordu. Belirlenen akaryakıt fiyatlarındaki artışlar, çeşitli maliyetlerdeki artışlar nedeniyle yönetim kurulu oy birliğiyle biz bu kararı aldık’’ diye konuştu.

Gündem dışı konuşmaların ardından Şubat ayı İl genel meclisi 1. Bileşim 1. Oturumu sonlandı.

 

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (12046)   Dün: (957)   Bu Hafta : (20858)   Bu Ay (59822)   Toplam : (1450726)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım