ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  EZİNE PEYNİRİ BÖLGEMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR DEĞER
Tarih : 29.01.2021  |  146 defa okundu..
EZİNE PEYNİRİ BÖLGEMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR DEĞER

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı S. Kaya Üzen, 27 Ocak 2021 Çarşamba günü saat:17.00’de Ezine Kaymakamı Hacı Arslan Uzan, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Çanakkale İş-Kur Müdürü Mehmet Uğur Yavuz, Çanakkale Ticaret Borsası Sayman üyesi Melih Gündoğdu ve Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu üyesi Ruhi Badem ile Ezine Peynirini ve Mandıracılarını Koruma Geliştirme Tanıtma Derneğini ziyaret etti.

Dernek Başkanı Ali Atak, Başkan Yardımcısı Ali Öztürk, Dernek Yönetim Kurulu üyeleri Derya Tahsildaroğlu ve Gürkan Oğral’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette Coğrafi işaret tescil belgesine sahip Ezine Peynirinin tüketici temelinde marka değerinin hem ulusal pazarda ve hem de uluslararası pazarda arttırılması ile ilgili konularda istişarelerde bulunuldu.

COĞRAFİ İŞARETLER KATMA DEĞERİ ARTIRIYOR.

Ziyaret ile ilgili değerlendirmede bulunan Başkan S.Kaya Üzen;

“Coğrafi işaretler; ürünlerin özgünlüğünü tescilleyerek, yerel ürünlere ayırt edici nitelikler kazandırıyor ve ürünlerin katma değerini artırıyor. Böylece üreticilere de rekabet üstünlüğü sağlayarak, yerel ekonomileri kalkındırıyor.

Coğrafi işaretli Ezine Peynirimiz de bölgemiz için önemli bir değer. Bugün de Sayın Kaymakamımız, Sayın Belediye Başkanımız ile Derneğimizi ziyaret ederek Ezine Peynirimizin sadece ulusal değil uluslar arası arenada da marka bilincinin oluşması için hep birlikte neler yapabileceğimizi istişare ettik. Coğrafi işaretin denetimi, tanıtımı ve pazarlanması konusunda etkin olarak yapabileceğimiz çalışmalar ile ilgili görüş alışverişinde bulunduk” dedi.

Coğrafi işaretlerin, ulusal ve küresel piyasalarda kazanç getiren en değerli araç ve hazine olduğuna dikkat çeken Başkan S.Kaya Üzen Coğrafi işaretli Ezine Peynirimizin katma değerinin yükseltilmesi amacıyla pazarlama stratejilerinin etkinliğinin artırılması ve etkin işleyen bir denetim sisteminin oluşturulması süreçlerinde de Ticaret Borsası olarak Ezine Peynirciler Derneğine destek olmaya devam edeceklerini dile getirdi.

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (354)   Dün: (917)   Bu Hafta : (9507)   Bu Ay (56902)   Toplam : (1464773)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım