ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  İSKENDEROĞLU, ÇANAKKALE KAHRAMANI YAHYA ÇAVUŞ UN EVİNİ İNCELEDİ.
Tarih : 22.01.2021  |  166 defa okundu..
AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale kahramanlarından Ezineli Yahya Çavuş un evini aslına uygun halde yapılacak olan restorasyon çalışmaları öncesi ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Ezineli Yahya Çavuş’un evini ziyaret eden İskenderoğlu; “Çanakkale Kara Muharebeleri’nde Seddülbahir Bölgesi’nin savunmasından sorumlu 26. Alay’da görev yapan Ezine Yahya Çavuş, 25 Nisan 1915 günü gerçekleşen sahil çıkarmasında düşman askerlerine karşı takımıyla birlikte üstün bir mücadele vermiş ve büyük bir kahramanlık örneği sergilemiştir. Çanakkale Muharebeleri sırasında şehit düşen Ezineli Yahya Çavuş, nesilden nesile aktarılması gereken kahramanlarımızdandır. Çanakkale muharebeleri sırasında takımıyla birlikte verdiği mücadele, ülkemizin ve bu toprakların ne kadar kıymetli olduğunu bizlere göstermektedir. Bu toprakların bedeli Seyit Onbaşıların, Mehmet ve Yahya Çavuşların kanlarıyla, canlarıyla ödenmiştir. Bizlerin en büyük sorumluluğu da bu değerlerimize sahip çıkmak ve onları gelecek nesillere emanet etmektir. Bu düşüncelerle Yahya Çavuş’un evini restore edip anısını yaşatmak istiyoruz. Restorasyonla ilgili her alanda gerekli teknik çalışmalar başladı. Biz de gelip yerinde ziyaret etmek istedik. Bundan sonra süreci takip edeceğiz.” dedi.

İskenderoğlu’na, AK Parti Ezine İlçe Başkanı Mehmet Ünsal, İl Genel Meclis Üyesi Murat Yahya Sezgin ve Yahyaçavuş Köy Muhtarı Ali Sevinç eşlik ettiler.░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (12111)   Dün: (957)   Bu Hafta : (20923)   Bu Ay (59887)   Toplam : (1450791)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım