ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  ÇANAKKALE BELEDİYE MECLİSİNDE GERGİN ANLAR
Tarih : 09.01.2021  |  215 defa okundu..
Çanakkale Belediyesi 2021 yılı İlk Belediye Meclis toplantısı yapıldı. Ocak Ayı Belediye Meclisi 1. Oturum 1. Bileşimine Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve İyi Parti Belediye Meclis Üyesi Burak Kunt arasında yaşanan gerginlik damga vurdu.

2021 YILININ İLK MECLİSİ İYİ TEMENNİLER İLE AÇILDI

Çanakkale Belediyesinde yeni yılın ilk Belediye Meclis toplantısı yapıldı. 2021 yılının ilk Belediye meclis toplantısı  Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ ın 2020 yılı değerlendirmesi işle başladı. Gökhan değerlendirmesinde 2020 yılı içerisinde Türkiye genelinde yaşanan gelişmeleri ve Çanakkale Belediyesi’nin 2020 yılı içerisinde yaptığı çalışmaları  anlattı. Gökhan değerlendirmesinde birçok konu ile ilgili de bilgiler verdi. Ve konuşmasını tamamladı. Ardından Çanakkale Belediye meclisini oluşturan siyasi partilerin meclis grup başkanvekilleri’ de 2021 yılının ilk belediye Meclisinde değerlendirmelerini yaptılar.

KUNT İLE GÖKHAN ARASINDA SÖZLÜ TARTIŞMA ÇIKTI

Konuşmaların ardından İyi Parti Belediye Meclis üyesi Burak Kunt konuşma için söz istedi ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ ın izin vermesinin ardından konuşmasına başlayan Kunt konuşmasının ilk cümlelerinde aslında az sonra yaşanacakların sinyalini vermiş oldu. Kunt konuşmasının hemen başında “ Bir kınamam, bir özürüm  ve bir teşekkürüm olacak” dedi. Ardından konuşmasına başlayan Kunt “Hepinizin bildiği gibi 14 aydır  İmar ve bütçe komisyonlarına İYİ Parti olarak bir temsilci sokamıyorduk. Geçtiğimiz ay itibari ile bu komisyonlara tekrar davet edildik.  Başkanım bunu daha önce de sizden rica etmiştik ve en son görüştüğümüzde de  söylemiştik. Teşekkür ediyorum öncelikle size  sonra da 19 Cumhuriyet Halk Partili Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarıma artık biz de Çanakkale halkının İmar konuları ile alakalı  doğrudan bilgi alabileceğiz.  Biz bugünden tam 14 ay önce  doğruları söylediğimiz için yanlışları dile getirdiğimiz için  sadece ama sadece Çanakkale Halkının  hakkını savunmak istediğimiz için  bu komisyonlardan adeta atıldık.  Bize bir bildirim bile yapılmadı. Bizi telefonla bile aramadınız.  

CHP’Lİ 19 MECLİS ÜYESİNİ KINIYORUM İFADESİ TARTIŞMANIN FİTİLİNİ ATEŞLLEDİ

Komisyonlar aynen devam ederken  bizim hiç haberimiz bile olmadı.  İşin ilginç kısmı şu ki 19 senedir  iktidarın Anti Demokratik uygulamalarını  eleştiren, her söyleminde  çoklu aklın değil, toplu aklın egemen kılınması gerektiğini söyleyen  sosyal demokrat 19 Belediye Meclis üyesi arkadaşım  birkaç istisna dışında ya onay verdiler, ya da sessiz kaldılar.  Değerli arkadaşlar hepinizi kınıyorum ve sitem ediyorum. Lütfen bu sitemimizi düşününüz”  dedi.

KUNT’TAN AK PARTİLİ YÜKSEL’ E  “BİR TEK SİZİN PARTİNİZ YAPMIYORMUŞ” ÖZÜRÜ

Burak Kunt, konuşmasının devamında yapılan yanlışa da değinerek “Esra hanım  (AK Parti Grup Başkan Vekili) sizden özür dilerim. Bu tür uygulamaları bir tek siz yapıyorsunuz zannediyordum.  Yanılmışım. Bu bir partinin problemi değilmiş. Bu, milletin kendisine verdiği gücü ele geçirdiğinde ve  eleştiriye  olan tahammülsüzlüğün gücüymüş  vukuatlı bir problemdir. Hepimizin  bu konuda birlikte partiler olarak  mücadele etmesi gerektiğine inanıyorum.  O yüzden özrümü şahsım adına kabul ediniz” dedi.

BİZİ KOMİSYONLARDAN ATABİLİRSİNİZ AMA BİZİ SUSTURAMAZSINIZ

İYİ Parti Belediye Meclisi Kunt,  Konuşmasının devamında partisinin kurulduğu günden bu yana yaşadığı zorluklara da değinerek “Benimle beraber 31 Belediye Meclis Üyesiyiz.  Biz İYİ Parti olarak kurulurken çok ciddi mücadeleler verdik.  Siz bizim sesimizi kısabilirsiniz, komisyonlardan atabilirsiniz ama İYİ Parti gene konuşuyor.  Bizim salonlardaki ışıkları kapatabilir, seçime de sokmayabilirsiniz ama bir şey yapamazsınız , siz bizi susturamazsınız.  Çünkü her koşulda bu milletin hakkını savunmaya devam edeceğiz.  İnandığımız doğrultuda yürüyeceğiz siz merak etmeyin.  Ama biz İktidar olduğumuzda karunlaşmayacağız. Karunlaşan bizden  olsa da dim dik duracağız  ve bunun karşısında mücadele edeceğiz.  Çünkü kimden diye bakmayacağız. Haklı mı, haksız mı diye bakacağız.  Bizim görevimiz bu ve biz bu yolda siyasete çıktık” dedi.

SİZ BİZİ KORUMADINIZ  AMA İKTİDAR OLDUĞUMUZDA  BİZ SİZİN İÇİN DE MÜCADELE EDERİZ

CHP’li Belediye Meclisi üyelerine sitemini dile getiren ve yalnız bırakıldıklarını belirten İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Burak Kunt, siz bizim için çabalamadınız ama biz sizi koruruz diyerek “ Biz iktidar olduğumuzda bugün bu konuştuklarımızı unutmayacağız.  Yanlış anlamayın ben bugün İYİ Parti ya da İYİ Partililer için konuşmuyorum.  Ben bugün burada 30 tane Belediye Meclis üyemizin evlatları için konuşuyorum.  Olur da benim iki yaşımdaki oğlum bir gün bir siyasi partide siyaset yapmak ister ve o siyasi partisi olmayabilir. İşte o gün sizin evladınız da benim evladım da  bugün yaşadığımız bu haksızlığa maruz kalmasın diye ben bunları söylüyorum.  Ben 30 Belediye Meclis Üyesi arkadaşıma ve özellikle 19 Cumhuriyet Halk Partili üye arkadaşıma söz veriyorum siz bizim için çabalamadınız ama ben size söz veriyorum  biz İYİ Parti olarak, sizin ve evlatlarınız için mücadele edeceğiz ve yanınızda olacağız.  Bu 14 ayın üzücü olduğunu belirtmek istiyorum ve inşallah bir daha bu durumla karşılaşmayız” dedi.

GÖKHAN’DAN SERT ÇIKIŞ “İYİ PARTİNİN VARLIĞI CUMHURİYET HALK PARTİSİ SAYESİNDEDİR”

Burak Kunt’un Komisyon tepkisi üzerine bir konuşma yapan Başkan Gökhan “Ben Komisyon Başkanı değilim ama bir şey hatırlatırım  İYİ Partinin varlığı Cumhuriyet Halk Partisi Sayesindedir.  Didem hanım Grup Başkan Vekili Olduktan sonra yaklaşımı gösterdi  bu iş çözüldü. Demek ki üslup meselesi. O üslubu siz bozdunuz ama Didem hanım bu konuyu çözdü. Onun için siz bu konuyu söylediniz deşarj oldunuz ve karnınızın şişini indirdiniz. Komisyonlarda da siz adaba uygun hareket etmediğiniz için arkadaşlarımız sizin katılmamanızı talep etmişler. O konu bitti” dedi.

KARŞILIKLI ATIŞMALAR İLE MECLİSTE SÖZLÜ TARTIŞMA ÇIKTI

Başkanın “adaba göre davranamamışsınız, arkadaşlarımız hep senden şikayetçi’ sözleri üzerine mecliste tartışmalar alevlendi.   İYİ Partili Burak Kunt “ Ben adabımı iyi bilirim, bir Çanakkale evladıyım.  Benden şikayetçi olmaları doğal çünkü kimse doğruları duymak istemiyor.   Ben orda Çanakkale halkını ve esnafını savundum ve birilerinin kayrılmamasını sağladım” dedi.

 TAVIRLARIN İLE ÇANAKKALE’ DE CHP İYİ PARTİ İTTİFAKI ZEDELEDİN

Başkan Gökhan sözlerini sürdürdüğü açıklamasında  “Çok fazla polemik yapabilme becerisi olan genç bir arkadaşımızsın.  Siz herhalde siyasette ilerlemek istiyorsunuz.  Bu konuyu kapatın. Sonunda bu üslubunuz sizi  hep dışta bırakıyor.  Devam edecek olursanız gene dışta kalırsınız.  İmar komisyonu, bütçe komisyonlarımız bir nizam  içerisinde gider.  Sen o nizamı bozduğunuz için İYİ Partili arkadaşların hakkını da yedin.  Ve sen neye mal oldunuz biliyor musunuz Çanakkale’deki Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti ittifakını zedeledin. Cumhuriyet Halk Partisinin demokratik anlayışı gereği var olduğunuzu söylüyorum” dedi.

İYİ PARTİ İYİ KURAN 5.5 MİLYON İNSANA HAKARET EDİYORSUNUZ

Başkanın bu sözlerine İYİ Partili Burak Kunt Sert tepki göstererek “biraz önce İYİ Partinin Cumhuriyet Halk Partisi  tarafından var olduğunu söyleyen siz mi  söylüyorsunuz bunu   Şu anda 5,5 milyon İyi Partiliye hakaret ediyorsunuz.  Bu partiyi 5,5 milyon insan kurdu” dedi.

 

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (12106)   Dün: (957)   Bu Hafta : (20918)   Bu Ay (59882)   Toplam : (1450786)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım