ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  TOBB ABD DE TİCARET MERKEZİ KURDU
Tarih : 08.01.2021  |  149 defa okundu..
Türkiye Ticaret Merkezi (TTM); Ticaret Bakanlığı nın desteğiyle ve oda-borsaların katkılarıyla, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Amerika Birleşik Devletleri nin (ABD) Şikago kentinde açıldı.

TTC Chicago’nun açılışı için Ankara ve Şikago’da eş zamanlı olarak düzenlenen tanıtım toplantısına Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu online olarak katıldı.

365 Oda Borsa Başkanı ve Genel Sekreterlerinin katıldığı toplantıya, Çanakkale Ticaret Borsası'nı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen ve Genel Sekreter Sevcan Elver katılım sağladı.

Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen konu ile ilgili olarak; Birliğimiz Başkanımız Sn.Hisarcıklıoğlu,Ticaret Bakanımız Sn. Ruhsar Pekcan'ın destekleri ve Oda ve Borsalarından aldığı güç ile bir ilke imza attı. Türkiye’den sanayici ve tacirlere, ABD’de şirket kurulmasından satış sonrası hizmetlere kadar her alanda tek durak ofis prensibiyle yardımcı olması amaçlanan Türkiye Ticaret Merkezi (TTM), Birliğimiz tarafından yurtdışında açılan ilk ‘Türkiye Ticaret Merkezi’ olma özelliğini taşıyor.

Çanakkale Ticaret Borsası olarak; Türk sanayicisi ve tacirinin ürünlerini ABD pazarına taşımak ve orada kalıcı olmasını sağlamak üzere hayata geçirilen Türkiye Ticaret Merkezi'nin hayırlı olmasını diliyor, Başta Sayın Bakanımız ve Birlik Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese minnetlerimizi sunuyoruz’’ dedi.

 

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (243)   Dün: (1795)   Bu Hafta : (19581)   Bu Ay (57720)   Toplam : (1457304)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım