ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  GÖKÇEADA 1 GEMİSİ YENİ RENKLERİ İLE YENİDEN ÇANAKKALE' DE
Tarih : 07.01.2021  |  168 defa okundu..
YOLCULARIN EMNİYETİ ÖN PLANDA

Çanakkale' nin deniz ulaşımını sağlayan  GESTAŞ' ın filosundaki Ro-Ro tipi gemi olan Gökçeada 1 gemisi, yeni renkleriyle Çanakkale’ye geri döndü. 2020 yılının son aylarına doğru başlayan tersane programı doğrultusunda; filonun 4. gemisinin de bakım/tutum çalışmaları tamamlandı. 2008 yılından GESTAŞ filosunda yer alan Gökçeada 1 gemisindeki en belirgin değişiklik, yeni renkleri oldu. Filodaki diğer gemiler gibi kurumsal renklere bürünen Gökçeada 1 gemisinin, beyaz gövdesi üzerinde gökkuşağı renklerini temsil eden farklı renklerde çizgiler yer alıyor. 

YOLCULARIN EMNİYETİ ÖN PLANDA


İki hafta süreyle Yalova’da tersanede kalan Gökçeada 1 gemisinde, yenilenen dış yüzü dışında emniyetli ve konforlu seyir için bir takım iyileştirmeler gerçekleştirildi. Tüm teknik aksamlar bakımdan geçerken ana makine ve jeneratörlerinin onarımları ve kontrolleri yapıldı. Kondisyonu düşen kısımların sac değişimleri yapılırken araç ve yolcu güvertede epoksi boya uygulaması gerçekleştirildi. Yolcu güvenliği açısından kayma vakalarını önlemek amacıyla zeminde ve merdiven gibi yolcuların sıklıkla kullandığı alanlarda kaymaz sac uygulamaları yapıldı. Yolcu ve yaşam mahallerindeki koltuklar ve tüm gereçlerin eksiklikleri giderildi, tam randımanlı çalışır hale getirildi. Elektrik panoları ve sistemleri, pervane bakım ve testleri standartlara uygun şekilde gerçekleştirildi. 

SALON CAMLARI YENİLERİYLE DEĞİŞTİ

Gemi üzerindeki yenilemeler, yolcuların beklenti ve ihtiyaçlarına göre gerçekleştirilirken; yolcuların en çok değişiklik istediği konu, zamanla görüşü azalan yolcu salonu camlarıydı. Yolcularımızın talebi doğrultusunda yolcu salonu camları tamamen yenileriyle değişti. Zamanla iki cam arasına deniz suyu kaçmasına engel olmak amacıyla farklı bir cam tipi kullanıldı. Yine yolcularımızın beklentileri doğrultusunda; özellikle yaz aylarında dış alanda daha rahat bir yolculuk edebilmeleri ve daha geniş alan kullanabilmeleri adına, açık yolcu güverte alanları genişletildi. Dış aydınlatmalar led aydınlatmalarla değiştirildi.  

ÇOCUKLAR İÇİN DAHA YENİ OYUN SALONU

Gökçeada-Kabatepe hattında sefer yapan gemimizin bir sefer süresi, yaklaşık 1 saat 20 dakika sürüyor. Bu da yolcularımızın, gemi üzerinde ciddi bir zaman geçiriyor olması anlamına gelmekte. Özellikle çocuk yolcularımızın keyifli bir yolculuk geçirmeleri amacıyla geçtiğimiz yıllarda gemimiz yolcu salonuna monte edilen çocuk oyun salonu, tamamen yenilendi, daha hijyenik ve çocuklarımız için daha kullanışlı bir hale getirildi. 

YOLCU TUVALETLERİ ELDEN GEÇİRİLDİ

Gemimizin yolcu tuvaletleri de bakım/tutum çalışmaları kapsamında elden geçirildi. Tuvalet kapı kasaları değişirken zemin fayanslarıyla da tamamen yenilendi. Tüm tuvaletlere daha hijyenik paslanmaz sıvı sabunluklar monte edildi. Zarar gören lavabo, musluk ve klozetler yenileriyle değiştirildi.Baştan aşağı yenilenen Gökçeada 1 gemimiz, Kabatepe-Gökçeada seferlerine önümüzdeki hafta içerisinde yeniden başlayacak.

 

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (386)   Dün: (1795)   Bu Hafta : (19724)   Bu Ay (57863)   Toplam : (1457447)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım