ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  ORUÇOĞLU 2021 YILINDA GEYİKLİYE 40 MİLYON TL LİK YATIRIM YAPACAĞIZ
Tarih : 31.12.2020  |  192 defa okundu..
ORUÇOĞLU 2021 YILINDA GEYİKLİYE 40 MİLYON TL LİK YATIRIM YAPACAĞIZ

Çanakkale’nin yaz aylarındaki gözde mekanlarından bir tanesi olan Ezine’nin Geyikli Beldesi 2020 yılını uğurlamaya hazırlanırken 2021yılınada umutla bakıyor. 2020 yılını İşte Çanakkale Gazetesine değerlendiren Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu 2020 yılının büyük bir bölümünün Çin’in Vuhan kentinden Tüm Dünyaya yayılan Coronavirüs mücadelesi ile geçtiğini, Geyikli Belediyesi olarak Coronavirüs’ün yayılmasını önlemek için her türlü çalışmayı yaptıklarını söyledi. Coronavirüs ile mücadale ederken belediye olarak Geyikliye faydalı olacak bir çok çalışmayı da gerçekleştirdiklerini belirten Oruçoğlu 2021 yılına yönelikte önemli açıklamalarda yaptı.

2020’ DE MAALESEF CORONAVİRÜS İLE TANIŞTIK

2020 yılının adeta  Coronavirüs yılı olduğunun altını çizen Oruçoğlu “2020 yılında pandemi  süreciyle  yani Coronavirüs ile tanıştık.  Sadece biz değil tüm Dünya 2020 yılın da Coronavirüs ile tanıştı. 2020’nin Mart 11’inden sonra geyikli belediyesi olarak Coronavirüs salgınında vaka sayısının artmasını engelleyecek tüm temizlik hijyen ve tedbirleri aldık. Bu süreç içerisinde vatandaşların alınan tedbirler karşısında yaşadıkları mağduriyet ve ihtiyaçları sosyal belediyecilik kapsamında gidermeye çalıştık. Tabi Coronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan çalışmalar 2020 yılının son günlerine kadar devam etti. Bu çalışmalar 2021 yılında da devam edecek. 2020 yılını acısıyla tatlısıyla geçirdik. Coronavirüs sürecinde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarına rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Pandemi sürecin bence kahramanları da sağlık çalışanları. Pandemi sürecinde canlarını hiçe sayarak Coronavirüs ile mücadele ederken hayatlarını bu uğurda kaybeden sağlık çalışanlarını da rahmet ile anarken tüm sağlık çalışanlarına minnetlerimizi sunuyorum.

DOĞALGAZI GEYİKLİ’ YE GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ

2020 yılında birçok çalışma yaptıklarını ifade eden Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu 2020’ nin son günlerinde bile Geyikle’ ye doğalgazın getirilmesi ile ilgili çalışmaları yürüttüklerini ifade ederek “2020’de Pandemi süreci çalışmalarının harisinde Geyikli Belediyemizin halkına hizmet ettiği çalışmalarında bir yandan devam etmesi gerekiyordu. Belediye olarak rutin çalışmalarımız yıl boyu devam ederken Geyikliyi kalkındıracak projeleri de yap başlattık yada 2021 yılında başlaması için hazır hale getirdik. Bu projelere örnek vermek gerekirse konut projelerimiz vardı.2020 yılı içerisinde  konut  projelerimiz başladı bu arada.  1. Etap 2. Etap Zeytinkent  evleri. Yani şükür belediye olarak en üst seviyede faaliyetlerimizi 2020'de gerçekleştirdik. İnşallah 2021 daha güzel olur. Kazasız belasız bir hastalıksız bir yıl olur. Yani temennileriniz bu şekilde. Şimdide kısmet olursa kısmet olursa şu an Aksagaz ile görüşmelerimiz sürüyor. Geyikli için doğal gaz ile ilgili bir girişimimiz var. Doğalgaz’ın geyikliye getirilmesi ve geyikli halkının doğalgaz kullanması konusunda tabii ki Sağ Olsun AK Parti Milletvekillerimiz Bülent Turan ve  Jülide İskenderoğlu da Geyikliye doğal gazın getirilmesi konusunda bizlere büyük  destek oluyorlar. Geyikli halkı bize güvendi oy verdi,  biz onlara layık olmak için gecemizi gündüzümüze katıp mücadele devam ediyoruz.” dedi.

2021’DE GEYİKLİYE 40 MİLYON TL’LİK YATIRIMI HAYATA GEÇİRECEĞİZ

2021 yılında büyük projeleri milyon TL’ ler ile Geyikli’ de hayata geçireceklerini ifade eden Oruçoğlu “2021 yılında Geyikliye çok güzel bir pazar yeri AVM projemiz var Mart ayında kısmet olsa start alacak 10-12 milyon TL'lik bir proje ve 2021 yılında Geyikli Belediyesi olarak 40 milyon lira bütçe yaptık. Bu yatırımlardan en önemlisi  Pazaryeri AVM projesi . Bu proje Geyikli  için çok büyük bir proje. Bu proje sadece Pazar yeri olarak hizmet vermeyecek haftanın 7 günü bütün oradaki halkımıza yazlıkçımıza, misafirlerimize, Geyikli sakinlerine hizmet edecek ve Geyikli esnafına da gelir kapısı olacak inşallah. 2021 yılı projeleri arasında Yine dediğim gibi Zeytin Kent 2. Etap konuklarımız Şubat'ta yine başlıyor. Bu projenin 28 adet konutu satışa çıktı ve  hepsi hemen satıldı. Zeytin kent projemizin  1. Etap dediğimiz 50 konutun inşaatı devam ediyor. 2021'de termal su ile ilgili sıcak su ile ilgili kuyu çalışmalarımızı başlatıyoruz.2021 yılında da projelerimiz çok. Geyikli sahilde bir Millet Bahçesi projemiz var,  Onu Kısmet olursa başlatacağız hayata geçireceğiz. yine geyikli belediyesi olarak  çarşıda  İş Merkezi yapıyoruz. Bu iş merkezinin en üst katı Kültür Merkezi, en alt katı belediyemize gelir  getirmesi açısından kiralık dükkanlar olacak. İş merkezinin orta katlarında ise ofis bu ofislerden bazıları satılık olacak tabi ki bu ofislerin satılık olmasının nedeni ise bu iş merkezimizin yapımını finanse etmek. Tekrar söylüyorum 2021 yılında geyikli belediyesi olarak  2021 İnşallah Geyikli' ye 40 milyon liralık yatırım yapacağız.” dedi.

HERKESİN YENİ YILI KUTLU OLSUN

Oruçoğlu tüm vatandaşlarında yeni yılını kutlayarak “Ancak tüm bu proje ve çalışmalar bir yana 2020 yılı bize, her şeyden önemlisinin  sağlık  ve huzur olduğunu herkese hatırlattı. Sağlıklı ve huzurlu olabileceği bir yıl yeni bir yıl İnşallah temenni ediyorum hepimiz için. Sağlık ve huzur olunca  gerisi bir şekilde oluyor. Hizmetler oluyor çalışma oluyor yani niyet ettikten sonra Allah bir şekilde yardım ediyor oluyor. Onun için en önemlisi sağlık diyoruz. Sağlıklı bir yıl, 2021 yılında İnşallah sağlık bekliyoruz gerisine bütün belediyeler, herkes bu şekilde çözer. Umarız 2021 yılında bu Coronavirüs illetinden kurtuluruz ve bu konuda sorun olmaz inşallah. Tüm vatandaşlara ve ülkemize kazasız belasız bir yıl diliyorum.” dedi.

 

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (360)   Dün: (1795)   Bu Hafta : (19698)   Bu Ay (57837)   Toplam : (1457421)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım