ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  YAŞATMAK İÇİN VARIZ
Tarih : 29.12.2020  |  436 defa okundu..
Eceabat Hayvan Severler Derneği Başkanı Necla Varol dernek üyeleri Nazife Çoklaş, Şirin Alkan ile beraber Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanında bulunan başı boş onlarca kedi ve köpekleri kendi imkanlarıyla aldıkları kuru mamaları her gün yine kendi araçlarıyla yarım adayı dolaşarak doyuruyorlar.

Yine kendi imkanlarıyla kendi arabalarıyla hasta olan veya kısırlaştırılması gereken kedi ve köpekleri gemiyle Çanakkale’deki veterinere getiriyorlar. İstedikleri tek şey kendilerine kurum veya kişilerden mama desteği verilmesi.
VAROL: BİZ NEDEN VARIZ
Seneler önceydi, bir kamyon köpek ölüsü ile karşılaşmam, çocuk yüreğimle onlarında bir can taşıdığını ölümü hak etmediklerini düşünebiliyordum. Dediğim zamanlarda belediye açık, açık hoparlör den ilan veriyordu, zehirleme yapılacağını hayvanı olanlar dikkat etsin diye. Bu zulüm, bu katliamlar yıllarca devam etti, içimizdeki öfke de kat, kat büyüdü. Birilerinin bir şey  yapması  gerekiyordu, peki  neden bir başkasından bir şey yapmasını bekliyor ve yapmıyorsun diyerek yola çıktım.

Öncelikle benim gibi düşünen insanları bulup bir araya getirmem gerekiyordu .Bunun içinde Ece Hayder derneğini kurup benim gibi düşünenler ile dernek çatısı altında toplanıp faaliyetlerimize başladık. Altı yıldır kesintisiz süren kısırlaştırma çalışmalarımızda binlerce sokak hayvanını kısırlaştırdık, bir çok hayvanı tedavi ettir dik, her gün yüzlerce hayvanın karnını doyuruyoruz. Bunları yaparken de hiçbir kurumdan yardım görmüyoruz buda en büyük acı.
Tabi bunları yaparken zorlandığımız yerlerde oluyor mesela mama sıkıntısı her ay iki ton mama ihtiyacını karşılamak zorundayız, yoksa tüm canlar aç kalır.
Kurumlardan beklentimiz ellerini vicdanlarına koysunlar, aslında çok şey beklemiyoruz, bizde bu insanlar için sokakta ki canlara nasıl yardımcı olabiliriz diye sadece düşünseler, bizim için o bile yeter.
Hükümetten beklentimiz mecliste yıllardır bekleyen hayvanlara eziyetin suç kapsamasına alınıp çıkartılmasını milyonlarca insan dört gözle bekliyor ve çıkartılmamasına anlam veremiyoruz.
Yine de biliyoruz ki hiçbir kurum sokak canları adına hiç bir şey yapmayacak. Bu yük yıllardır olduğu gibi yine bizim üzerimizde olacak. Yük paylaştıkça azalır felsefesi ile bir kampanya başlattık.
Her ay düzenli olarak 2 paket mama gönderecek yüreğinde merhamet olan 60 kişi arıyoruz. Bize destek olmak isteyenler 0554 914 83 08 numaralı telefondan ulaşabilirler’’ dedi.

 

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (233)   Dün: (917)   Bu Hafta : (9386)   Bu Ay (56781)   Toplam : (1464652)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım