ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  GESTAŞ PANDEMİ HASTANESİ NE HEPA FİLTRELİ KORUYUCU KIYAFET HEDİYE ETTİ
Tarih : 12.12.2020  |  295 defa okundu..
KORUYUCU KYAFETLER SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Çanakkale’nin Deniz Ulaşımını sağlayan GESTAŞ Pandemi hastanesi olan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama Araştırma Hastanesine Coronavirüs bulaşan Hastalara hizmet veren sağlık çalışanları için tamamı yerli ve milli olan HEPA filtreli solunum cihazlı 25 adet koruyucu kıyafet hediye etti.

KORUYUCU KIYAFETLER SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR


Tüm Türkiye’de olduğu gibi Çanakkale’de de koronavirüsle mücadele sürerken ilde Pandemi Hastanesi olarak hizmet veren Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama Araştırma Hastanesi’nde yerli ve milli üretim HEPA filtreli solunum cihazları kullanılmaya başlandı. Çanakkale Valisi İlhami Aktaş’ın öncülüğünde GESTAŞ Deniz Ulaşım tarafından Pandemi Hastanesi’ne alınan cihazlar sayesinde sağlık çalışanları, yoğun bakım ünitelerinde daha güvenli bir şekilde hizmet vermeye başladı.

KORUYUCU KIYAFETLER YÜZDE 99.7’YE KADAR KORUNAKLI

Anti bakteriyel kumaştan üretilen solunum cihazıyla ilgili bilgiler veren ürünün Türkiye Distribitörü firma yetkilisi Tolga Akman, “50 yıkamaya kadar başlık kısmı steril edilebilir. Üründe hepavirüs filtresi vardır. Ürün tamamen yerli ve millidir. Dışarıdan almış olduğu herhangi bir virüs, bakteri ne olursa olsun yüzde 99.7’ye kadar steril ederek, yüksek basınçla kafa kısmından içeriye vermiş olduğu basıncı tulumun her bölgesinde gezdirmektedir. Bu sayede kullanıcısına rahat, güvenilir ve korunaklı bir ortam sağlamaktadır. Şarj edilebilir pili sayesinde kesintisiz 8 saate kadar çalışabilme imkanı sunmaktadır” dedi.  

VALİ AKTAŞ  VE GESTAŞ’A TEŞEKKÜR EDERİZ
Hastane Başhekim Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Ali Kiraz ise, bu solunum cihazının yoğun bakım ünitelerinde ve acil servislerde çalışan personellerin sağlığı açısından büyük önem arz ettiğini belirtti. Bu cihazın en büyük avantajının maske, gözlük ve siperlik kullanımına gerek duyulmaması olduğunu kaydeden Kiraz, “Yüz maskesi, gözlük ve siperlik gibi uzun süre kullanımda rahatsızlık veren ekipmanlardan sağlık çalışanlarımız bu sayede kurtulmaktadır. Ergonomik bir tasarıma sahip, geniş açılı vizörü sayesinde rahat bir görüş alanı sunmaktadır. Covid 19 ile enfekte hastalara birinci dereceden temas halinde bulunan sağlık çalışanlarımız kullanmaktadır. Bu cihazı ilimize ve hastanemize kazandıran Sayın Valimiz İlhami Aktaş’a ve Gestaş yönetimine teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

 

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (178)   Dün: (917)   Bu Hafta : (9331)   Bu Ay (56726)   Toplam : (1464597)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım