ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  PANDEMİDE ALINAN TEDBİRLER SÜREKLİ DENETLENMELİ
Tarih : 20.11.2020  |  433 defa okundu..
Çanakkale Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel, partisinin Belediye Meclisi Grubu adına yazılı bir açıklama yaparak, COVİD-19 salgını sürecinde alınan önlemlere dikkat çekti.

Yüksel, “Toplu taşıma ve pazar yerleriyle ilgili yetki ve sorumluluğu bulunan Çanakkale Belediyesi’nin tedbirleri sürekli olarak denetlemesi çağrısında bulunuyoruz” dedi.

Yaklaşık 1 yıldır mücadele edilen pandemi sürecinde vakalar ile ilgili aldıkları duyumların artık yakın çevrelerde bile hissedildiğini belirten Yüksel, “Çember daraldı. Covid-19 ile ilgili her şey konuşuldu. Bu konuda bilinmeyen de yok, bilmeyen de yok. Havaların soğuması ile birlikte artan vaka sayısı, bizlere kapalı alan ve yoğun olarak bulunulan yerlerdeki denetimin zaruretini işaret ediyor. Uzmanlar her seferinde şehir içi ulaşım ve pazar yerlerinin, bulaşın en kolay oluştuğu yerler olduğuna dikkat çekiyor. Bize ulaşan birçok ihbar ve görüntüde maalesef bu yerlerde uygulanması gereken kurallara uyulmadığını, denetimin yetersiz olduğunu görüyoruz. Uyulmayan bu kurallar, aylardır büyük sıkıntılar ve bedeller ödeyerek mücadele ettiğimiz bu virüsle ilgili tüm kazanımlarımızı bir anda yok ediyor” dedi.

AK Parti Belediye Meclis Grubu olarak pandemiyle ilgili alınan önlemlerin sürekli olarak denetlenmesi gerekliliğine vurgu yapan Yüksel, şunları söyledi: “Kış dönemi boyunca otobüslerde ateş ölçümü yapılarak, yolcu alınmalı. Her otobüste, binişte dezenfektan olmalı ve herkesçe kullanılmalı. Taşınacak yolcu sayısı (ayakta yada oturarak) İl Hıfzıssıhha Kurulunun belirlediği sayıyı aşmamalı. Sefer sayıları özellikle yoğun duraklarda daha da artırılmalı. Pazar yerlerinde girişlerde kesinlikle ateş ölçümü yapılmalı. Tüm pazar esnafının maske ve eldiven taktığı denetlenmeli. Tüm pazar caddelerinde esnaf tezgahı ile müşteri arasına mesafeli şerit çekilmeli ve maskeli, eldivenli esnaf dışında kimse tezgaha dokunmamalı. İçerideki yoğunluğa göre pazar içinde belli sayıda insan olduğunda girişler bekletilmeli. Ve tüm alınan bu tedbirler sürekli olarak denetlenmeli. Toplu taşıma ve pazar yerleriyle ilgili yetki ve sorumluğu bulunan Çanakkale Belediyesi’ne çok önemli bulduğumuz bu taleplerimizi iletiyoruz ve Covid-19 ile ilgili alınan tedbirleri sürekli olarak denetlemesi çağrısında bulunuyoruz”

 

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (324)   Dün: (917)   Bu Hafta : (9477)   Bu Ay (56872)   Toplam : (1464743)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım