ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  URAL GENEL BAŞKANIMIZA YÖNELİK ÖLÜM TEHTİDİ İLE İLGİLİ SOYLU VE ERDOĞAN I GÖREVE DAVET EDİYORUZ
Tarih : 20.11.2020  |  440 defa okundu..
Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu na yönelik yapılan Ölüm tehdidi nedeni ile Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasına CHP Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, Çardak Belediye Başkanı Metin Semerci, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, Umurbey Belediye Başkanı Doktor Erdal Doğan, CHP ilçe ve belde başkanları ve CHP’ liler katıldı. Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması okuyan CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural “Adını zikretmekle,  kaleme,  harflere ve topluma hakaret kabul edeceğimiz, hicap duyacağımız bir organize suç örgütünün güdümlü ve talimatlı tetikçisinin, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu' na yönelik,  kamuoyunda  paylaştığı ölüm tehdidi ve hakaret hepimizi derinden yaralamıştır. Toplum içindeki konumu, çukurdan daha alt seviyede olan bir mafya bozuntusunun hakaretleri ancak onun şahsını tarif eder, tıpkı Çubuk saldırısındaki  "inek hırsızı" gibi. Lakin,  bizleri ve kamuoyunun vicdanını derinden yaralayan başka bir durumdan bahsetmek gerekir. Halk arasında; "Et kokarsa tuz kullanırsın, peki ya tuz kokarsa " diye anlamlı bir söz vardır. Ve maalesef bugün de tuz kokmuştur! Tuz kokmuştur,  Çünkü ; Ülkenin kurucu partisinin ve şimdiki ana muhalefet partisinin genel başkanına, ağza alınmayacak sözler ile hakaretler yapan beyzadeye yönelik olarak, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı tarafından tek bir açıklama yapılmış değildir. Aynı şekilde Cumhurbaşkanının küçük ortağı, Bahçeli tarafından da herhangi bir açıklama yapılmamış ve atılan twit’ le de dava arkadaşımdır denilerek  sahip çıkılmıştır. Yine, gece yarısı geç saatlerde televizyon kanallarına bağlanarak açıklamalar yapan, İçişleri Bakanımızın da bir açıklamasına henüz tanık olamadık. Bu sessizlik ve tavırsızlık manidardır, bunun adı sahiplenmektir, bunun adı tam anlamıyla hamilik yapmaktır. Bu sessizlik, devletin mafya düzenine ve  çete devletine yaktığı yeşil ışıktır. Şu husus asla unutulmamalıdır,  bu  hakaret ve tehditler; Kemal Kılıçdaroğlu' nun şahsında devlete ve demokrasiye yapılmıştır. Devlet; kurum ve kurallarıyla, yazılı hukuku ve meclisi ile birlikte bir bütündür. Siyasi  partiler de bu işleyişin mihenk taşıdır. Devlet; Hukukun ve demokrasinin yerleşik bağlamından, onun değerlerinden ne kadar uzaklaşırsa, aradaki boşluğu başkaları o kadar doldurmaya çalışır. Dolayısıyla bu saldırı mevcut boşluğun sokak serserileri tarafından doldurulması anlamına gelir ki; bu çok sıkça telaffuz edilen "teba" nın da sonu demektir.

DAHA ÖNCEDE LİNÇ GİRİŞİMİNDE KİMSE CEZA ALMAMIŞTI

Ural açıklamasında Kemal Kılıçdaroğluna yapılan linç girişiminde de kimsenin ceza almadığını da hatırlatarak CHP olarak "taşların bağlandığı, cezaevi müdavimlerinin salıverildiği" bir tasarrufa fırsat vermeyeceğiz! Cumhurbaşkanımıza karşı düşünce özgürlüğü temelinde yapılan en makul eleştiriye bile tahammül edilememekte, anında polis ve savcılar harekete geçmektedir.  Daha geçen gün bir sokak röportajında kendisini eleştiren bir amcayı anında tutukladılar. Bunun gibi daha binlerce örneği hepimiz biliyoruz. Bakacağız ve göreceğiz! Cumhurbaşkanı başta olmak üzere, bu ülkenin İçişleri Bakanı ve Cumhuriyet Savcıları bu olayda nasıl bir tutum takınacaklardır Çubuk failine nasıl şefkatle yaklaşıldıysa, mafyatik kabadayı parçasına da aynı şefkat hissi ile yaklaşılacaktır, bundan eminiz. Kılıçdaroğlu 'na karşı; linç girişimi oldu, kimse ceza almadı. Öldürme amaçlı mermi çekirdeği bırakıldı, sonuçsuz kaldı. Besleme medya neredeyse her yazısında, seviyesizce saldırıyor, hiç bir şey olduğu yok! Şimdi ise, dokunulmazlığının  kaldırılmasına yönelik fezleke düzenleniyor ve hemen ardından bu iğrenç ölüm tehdidi ve küfür varakası paylaşılıyor. Tüm bunlar planlı bir yıpratma ve ondan da önemlisi bir kanıksatma hareketidir. Durumdan vazife çıkartacak bir başkası da yarın daha  vahim sonuçları olabilecek başka bir fiile başvurursa şaşmamak gerek.

BU TEHDİT DEMOKRASİYE YAPILAN BİR TEHDİTTİR

Ural açıklamasının sonunda Genel başkanımıza yapılan bu tehdit; demokrasiye, hukuka, meşru siyasete ve dolayısıyla halka yani hepimize yapılmış bir tehdittir. Türk halkı, zorbalara ve bu zorbaların hamilerine boyun eğmez, pabuç bırakmaz! "Ya çete devleti, ya hukuk devleti;  Ya tek adam rejimi, ya demokrasi" tercihinde, tavrımız çok açık ve nettir! Demokrasi ve hukuk devleti anlayışımızın tezahüründe ; "bu fütursuz cesaret gösterisi, bitmiş bir iktidarın, mafya yapılandırmalarından medet ummasından başka bir şey değildir!" şeklinde değerlendirmekteyiz. Türkiye Cumhuriyetinin Kurucu Lideri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyor ki; " Savaşta yağan mermi yağmuru, o yağmurdan ürkmeyenleri, ürkenlerden daha az ıslatır..." CHP olarak bu olayın takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna ilan ediyor ve bir hapishane kaçkınının, Genel Başkanımıza karşı yaptığı bu ölüm tehdidi ve hakaret dolu söylemine yönelik olarak,  İçişleri Bakanımızı ve Cumhuriyet Savcılarımızı göreve davet ediyoruz. Türkiye Cumhuriyetini,  çete devleti değil hukuk devleti yapacağımızı, tek adam rejimi değil eksiklikleri giderilmiş demokratik parlamenter sistemi getireceğimizi;  bu ülkenin emekçilerine, iş insanlarına, emeği ile çalışıp yaşamını devam ettirmeye çalışan kamu çalışanlarına, emeklilerine, vergisini dürüstçe ödeyen yurttaşlarımızdan oluşan vatansever milyonlarına ve tüm kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.” ifadelerine yer verdi.

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (271)   Dün: (1795)   Bu Hafta : (19609)   Bu Ay (57748)   Toplam : (1457332)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım