ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  CHP ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ ÖZGÜR CEYLAN GÖKÇEADA DAKİ SAĞLIK ZAFİYETİNİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI
Tarih : 19.11.2020  |  499 defa okundu..
ADALARDA KALBİNİZE DİKKAT EDİN:

ŞOK CİHAZI YOK, HELİKOPTER GECE UÇAMIYOR

KALP KRİZİNE MÜDAHALE EDEN

DİJİTAL CİHAZLARIN ADI BİLE YOK

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Gökçeada’da akşamüstü 16:00 sıralarında kalp krizi geçiren partisinin eski ilçe başkanı İsmail Bulmuş’un adada şok cihazı bulunmaması, gece uçuşu yapabilen helikopterin kaldırılamaması, adada ve ada bağlantılı limanlarda kalp krizine müdahale edecek otomatik cihazların bulunmaması nedeniyle hayatını kaybettiğini belirterek, “Bu kayıp ilk değil, böyle giderse son da olmayacak” dedi.

Özgür Ceylan Gökçeada’da kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden İsmail Bulmuş’un ölümünü Meclis Genel Kurulu’na taşıdı. Özgür Ceylan, bir dönem CHP Gökçeada ilçe başkanlığını da yapan İsmail Bulmuş’un geçtiğimiz hafta saat 16.00 sularında kalp krizi şüphesiyle Gökçeada Devlet Hastanesine kaldırıldığını ancak hastanede şok cihazı bulunmadığı için hava ambulansı talep edildiğini söyledi. Özgür Ceylan, yaptığı açıklamada Sağlık Bakanlığı’na bağlı helikopterlerin gece uçuşu yapamayacağı gerekçe gösterilerek, akşamüstü kalp krizi geçiren İsmail Bulmuş için hava ambulansı gönderilmediğini söyledi.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Sahil Güvenlik botuyla, Eceabat Kabatepe'ye getirilen İsmail Bulmuş’un burada da gerekli tıbbi donanım bulunmaması nedeniyle kurtarılamadığını söyledi. Bir sağlık çalışanının, “İsmail Bulmuş'un hayatını kaybettiği akşam, gece uçuş yapabilen askerî helikopterle sevk edilmiş olsaydı yaşama döndürebilirdik" şeklinde açıklama yaptığını belirten Özgür Ceylan, “Ne kadar acı değil mi Askerî helikopterlerden biri adaya niye gönderilemedi ” diye sordu. Acil durumlarda bu tür imkânların, çok hızlı şekilde sağlanması gerektiğini ifade eden CHP Milletvekili Özgür Ceylan, “Bu kayıp ilk değil, böyle giderse son da olmayacak. Adada kalp krizi geçiren hastaya anında müdahale edebilecek bir ekibin bulundurulması şarttır” diye konuştu. Özgür Ceylan, Gökçeada Devlet Hastanesinin eksiklerinin acilen tamamlanması gerektiğini belirtirken, kalp krizine anında müdahaleyi sağlayan otomatik cihazların (Otomatik Eksternal Defibrilatör) adalarda da bulunması gerektiğini söyledi.

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (12120)   Dün: (957)   Bu Hafta : (20932)   Bu Ay (59896)   Toplam : (1450800)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım