ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan dan Anıtkabir de Canlı Yayınının Kesilmesine Ağır Eleştiri:
Tarih : 11.11.2020  |  469 defa okundu..
BU ULUSUN DAĞITACAKLARI AKREDİTEYE İHTİYACI YOK. MİLLET; ANITKABİR'İN TAŞI, HARCINDAKİ KUM TANESİDİR

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Anıtkabir programında resmî tören sonrası devam eden NTV canlı yayınının, askerlerin müdahalesiyle kesilmesini ağır bir dille eleştirerek, “Ulusun Ata'sıyla buluşması için Anıtkabir'de kendine slogan attıranlar ve bu duruma sessiz kalanların dağıtacağı akreditasyona ihtiyacı yoktur. Millet; Anıtkabir'in taşı, harcındaki kum tanesidir” diye konuştu.

Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada, 10 Kasım Atatürk’ü anma programının Anıtkabir’den canlı yayının askerlerin müdahalesi ile kesilmesini ağır bir dille eleştirdi. Özgür Ceylan açıklamasına Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 82'nci yıl dönümünde, her türlü yok sayma girişimine rağmen saygı, minnet, şükran ve rahmetle andığını ifade ederek başladı. Özgür Ceylan Atatürk ilke ve devrimlerinin Türkiye’nin yolunu aydınlatmaya, Ulusun yarınlarına rehber olmaya, yön vermeye devam edeceğinin altını çizerek “Üzülerek ifade etmem gerekir ki Atatürk’ü yok sayma girişimlerinin bir örneğini de bugün Anıtkabir Komutanlığı yaşatmıştır” diye konuştu.

10 Kasım Atatürk'ü Anma Anıtkabir programında yayına, resmî tören sonrası devam eden NTV kanalının canlı yayınının, askerlerin müdahalesiyle kesildiğini söyleyen Özgür Ceylan, “Basın akreditasyonlarının Cumhurbaşkanlığı ve Dışişleri Bakanlığı tarafından yapıldığı bildirilen programı resmî tören sonrası da canlı yayınlayan özel bir kanalın yayını, sivil giyimli askerlerin müdahalesiyle sonlandırılmıştır” dedi. Konuşmalarına Saray’ı hedef alarak devam eden Özgür Ceylan, “Buradan saraya seslenmek istiyorum, bu ulusun Ata'sıyla buluşması için Anıtkabir'de kendine slogan attıranlar ve bu duruma sessiz kalanların dağıtacağı akreditasyona ihtiyacı yoktur” dedi. Özgür Ceylan,  Ulusun Anıtkabir ile kurduğu gönül bağının bürokrasiden, akreditasyonlardan, protokol kurallarından ve Sarayın talimatlarından çok daha öte olduğunu ifade ederken de  “Millet; Anıtkabir'in taşı, harcındaki kum tanesidir” dedi.

CHP Çanakkale Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Üyesi Özgür Ceylan Genel Kurul’da yaptığı konuşmanın ardından, NTV’nin Anıtkabir canlı yayınına müdahale eden askerlere emri verdiği tespit edilen bir subay hakkında soruşturma açıldığını duyurdu.

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (278)   Dün: (1795)   Bu Hafta : (19616)   Bu Ay (57755)   Toplam : (1457339)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım