ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  82. YILDÖNÜMÜNÜ MİLLETÇE, ŞÜKRAN, RAHMET VE SAYGIYLA ANIYORUZ
Tarih : 10.11.2020  |  437 defa okundu..
Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya 10 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ün aramızdan ayrılışının 82. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Devletimizin Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi hayata intikalinin 82. yıldönümünü milletçe, şükran, rahmet ve saygıyla anıyoruz. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletine milli ruh ve benliği aşılayarak yeniden ayağa kalkmasını sağlayan ve Türk Milleti’nin tüm insanlığın karşısında saygın bir millet olduğunu ispatlayan eşsiz bir liderdir.

 O, milletimizin karanlığa düştüğü ve kurtuluş için çareler aradığı bir dönemde ’’milletin istikbalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’’ ilkesini askeri dehasıyla birleştirerek Milli Mücadeleyi başlatıp işgal altındaki aziz vatan topraklarını, Yüce Milletimizle birlikte, düşmanlardan temizlemiştir. Türk milletinin bir daha karanlığa düşmemesi için ulusal egemenliği üstün bir kuvvet kabul ederek, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kurmuştur. Her zaman halkına güvenen Büyük Önder, bu sayede ulusal iradeyi milletin tek temsilcisi konumuna getirerek 29 Ekim 1923’te bir fazilet rejimi olan Cumhuriyeti ilan etmiştir.

 Öngörüleri, reformları ve yaptıklarıyla sadece milletinin kaderini değil dünyadaki dengeleri de değiştirmiştir. Atatürk, ileri görüşlülüğü, barışçı kimliği, reformları, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, diplomaside ve siyasetteki görüşüyle dünyanın saygısını kazanmıştır. Büyük milletimizin canından değerli bildiği vatan topraklarını parçalamaya yeltenenleri, binlerce yılda oluşturduğumuz kutsal değerleri çiğneme cüreti gösterenleri, “geldikleri gibi” gönderen bir iradeye liderlik yapan bu Devlet adamına çok şey borçlu olduğumuzu asla unutmamalı ve unutturmamalıyız.

 10 Kasım’lar, sadece yas günü değil, bağımsızlık uğrunda karşısına çıkan tüm güçlükleri aşarak milletine bağımsızlığını armağan eden, büyük başarılarla dünya milletlerine örnek olan Atatürk'ü bizden sonraki kuşaklara aktarıp, bize sunduğu değerleri koruyarak geleceğe taşıma azmimizi tazelediğimiz günler olmalıdır. Unutulmamalıdır ki, Cumhuriyet; geleceğe büyük bir ümitle bakmamızı, gurur verici atılım ve başarıları sağlamamızı, her türlü zorlu engelin aşılması konusunda bizlere güç verecektir.

 Bu duygu ve düşüncelerimle; Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucusu, geleceğimizin mimarı Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla, minnetle, özlemle ve rahmetle anıyorum.

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (421)   Dün: (1795)   Bu Hafta : (19759)   Bu Ay (57898)   Toplam : (1457482)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım