ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  SÜT ve SÜT ÜRÜNLERİNDE KDV %1 OLMALI
Tarih : 17.10.2020  |  568 defa okundu..
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Süt Üreticileri İçin Mecliste Konuştu

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, süt ve süt ürünleri sanayisinin, ülke ekonomisine sağladığı değer ve kırsal kalkınmanın gerçekleştirilmesi açısından son derece önemli olduğunu belirterek, KDV oranının yüzde 1 olması gerektiğini söyledi.

Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada süt ve süt ürünlerinin ülke ekonomisine sağladığı katkının altını çizerek, KDV oranının yüzde 8’den yüzde 1’e indirilmesi gerektiğini ifade etti. Özgür Ceylan, iktidarın 2018 yılında seçim vaadi olarak çiğ süte 25 kuruş pirim vereceğini açıklamasına karşın bunun gerçekleşmediğini belirterek, “Dönemin Bakanı çiğ süt priminin 25 kuruşa çıkacağını söylemişti, seçim vaadi olarak uçup gitti. Pandemi dolayısıyla ekim, kasım, aralık aylarını kapsayan artış yapılacağı açıklandı. Henüz bir gelişme yok” dedi.

KDV Düşsün Vergi Geliri Artar

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan iktidarın, ekmekte yüzde 1 KDV uygulayarak karbonhidratla beslenmeyi desteklerken sütte yüzde 8 KDV ile vatandaşın hayvansal proteine erişimini zorlaştırdığını söyledi. Özgür Ceylan yaşanan maliyet artışları nedeniyle son on ayda çiğ süt yem paritesinin ortalama 1,28 seviyelerinde seyrettiğini kaydederek, “Bu üretici nasıl üretim yapacak İnsanlarımızın sağlıklı beslenmesi, sanayicisinden üreticisine ve tüketicisine herkesin kazanması için süt ve süt ürünlerinde KDV yüzde 1'e düşürülmelidir” diye konuştu. Özgür Ceylan, süt ve süt ürünlerinde KDV’nin yüzde 1’e indirilmesinin üretim süreçlerinin tüm taraflarını büyük oranda rahatlatacağını belirterek, “Üreticileri ve süt endüstrisini rahatlatacak bir karar devletimizin vergi gelirlerini de artıracaktır” dedi.

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (510)   Dün: (1337)   Bu Hafta : (20228)   Bu Ay (57776)   Toplam : (1458908)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım