ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  KAZDAĞI ZEYTİNYAĞI COĞRAFİ İŞARETİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Tarih : 08.10.2020  |  694 defa okundu..
Çanakkale nin öncelikli sektörleri arasında yer alan tarım ürünleri sektöründe bölgemizin önce çıkan ürünleri arasında yer alan zeytinyağının hak ettiği katma değeri yaratması için sürdürülen Kaz Dağı Zeytinyağı Coğrafi İşaret çalışmaları Çanakkale Ticaret Borsasında gerçekleştirilen toplantıda masaya yatırıldı.

Çanakkale Ticaret Borsasında gerçekleştirilen toplantıya, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Borsa Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan, S.S.Pıtıreli Tar. Kalk. Koop Başkanı Tuncay Güngör katıldılar.

Kazdağı Zeytinyağı Coğrafi İşareti çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Selçuk Semizoğlu; “İlimizin öncelikli sektörü olan tarım ve tarıma dayalı sanayimizin gelişmesi için Ticaret Borsamızda, Bayramiç Ziraat Odası ve Bayramiç S.S.Pıtıreli Tar. Kalk. Koop yetkileriyle bir araya gelerek bölgemizde gerçekleştirilen coğrafi işaret çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. Zeytinyağı bölgemizin coğrafi anlamda avantajlı olan ürünlerimizin bir tanesi, amacımız bölgemizde üretilen tüm ürünlerin coğrafi işarete sahip olmasıdır. Bunun içinde bölgemizde devam eden çalışmalara Oda olarak destek vererek ürünlerimizin coğrafi haritalarının oluşturulması önceliklerimiz arasında yer alıyor.” dedi

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (1153)   Dün: (1337)   Bu Hafta : (20871)   Bu Ay (58419)   Toplam : (1459551)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım