ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  AK PARTİ MERKEZ İLÇE KONGRESİNDE LİSTE KRİZİ YAŞANDI.
Tarih : 04.10.2020  |  805 defa okundu..
KONGRE 2 BAŞKAN ADAYI İLE BAŞLADI TEK BAŞKAN ADAYI İLE DEVAM ETTİ

Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale 17. Merkez ilçe Kongresi Coronavirüs tedbirleri nedeni ile Çanakkale 18 Mart stadında yapıldı. Kongre’ ye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Genel Merkez  Kadın Kolları Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jülide İskenderoğlu, 27. Dönem İsparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, ilçe ve belde belediye başkanları, kadın ve gençlik kollarının temsilcileri ve çok sayıda davetli, partili ve  Merkez İlçe Delegeleri katıldı. Kongreye iki aday listelerini hazırlayarak katıldı. Mevcut Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek kongre takviminin başladığı ilk günden itibaren  çalışmalarını devam ettirirken Merkez İlçe Kongresine adaylığını sürpriz bir şekilde açıklayarak adaylığını ilan eden  AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Şener Akçay oldu.  Kongrede listesiyle yeni dönem’ de görev yapmak için delegelerden destek istedi. Kongreye Misafir olarak gelen  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ yaptığı konuşmada eleştiri oklarını Cumhuriyet Halk Partisine yöneltti. Dağ konuşmasında "Sahada ne zaman çalışma içinde olsak, 'Aslında siz gerçekten iyi şeyler yapıyorsunuz' diyenler bile ne diyorlardı: 'Mustafa Kemal Atatürk'ün partisi olduğu için CHP'ye oy veriyoruz.' Bugünlerde CHP bir tartışma yaşıyor, o tartışma bizi yıllardır suçlamış oldukları tartışmayla aynı. Sizin konuşmaya çıkan hatipleriniz “Gazi Mustafa Kemal” diyor ama 'Gazi Mustafa Kemal Atatürk' demiyor gibi aslında doğru olmayan bazı iddialarla kendi alanlarını genişletmeye çalışanlar, aslında bugün o iddialarından vurulmuş vaziyetteler. CHP kendi içinde, İstanbul İl Başkanı'nın başlattığı bu tartışmayı yaşıyor. CHP'de ne yazık ki Kemal Kılıçdaroğlu'nun yoldaşları, Mustafa Kemal Atatürk'ün askerlerini sindirmiş vaziyette." ifadelerine yer verdi.

KONGRE 2 BAŞKAN ADAYI İLE BAŞLADI TEK BAŞKAN ADAYI İLE DEVAM ETTİ

Kongrede konuşmalar yapılırken bu süreç içerisinde Adaylardan listelerini divana iletmeleri istendi. AK Parti Çanakkale Merkez ilçe Başkanlığına aday olan Yıldıray Ölçek ve Şener Akçay’ın konuşmalarının ardından Divan, Şener Akçay’ın kongre divanına sunduğu listesini parti tüzüğü maddesine aykırı olması nedeni ile kabul edilmedi. Divanın Merkez İlçe Başkanlığına aday olan Şener Akçay’ın listesini kabul etmemesi nedeni ile 2 liste ile başlayan AK Parti Çanakkale Merkez İlçe kongresi 1 liste ile seçime girdi. AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Kongresinde tek liste kalan mevcut Başkan Yıldıray Ölçek güven tazeledi.

MAKAS “KAMU KURUMU VEYA BAĞLI ŞİRKETLERDE ÇALIŞANLARIN KONGRE ADAYI OLAMAMASI” KURALI VAR

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas Sosyal Medya hesabından AK Parti Merkez İlçe Başkan Adayı Şener Akçay’ın Listesinin neden kabul edilmediği konusunda açıklamada yaparak Kongrede güven tazeleyen Yıldıray Ölçeğe Başarılar diledi. Makas sosyal medya paylaşımında şu cümlelere yer verdi. “7. Olağan Merkez İlçe Kongremizi Büyük Bir Coşku, Heyecan ve Yüksek Delege Katılımı ile Gerçekleştirdik Hamd Olsun. 2 Listenin Divana Sunulduğu Kongremizde, Tüzüğün İlgili Maddesi Gereği Kamu Kurumu veya Bağlı Şirketlerde Çalışanların Kongre Adayı Olamaması Sebebiyle Kongremiz Tek Listeyle Oylanmaktadır. Bayram Havasında Geçen Kongremiz Hayırlı Uğurlu Olsun İnşallah.”dedi.

 

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (463)   Dün: (1337)   Bu Hafta : (20181)   Bu Ay (57729)   Toplam : (1458861)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım