ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  ÇTSO YÖNETİMİ SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI İSTİŞARE TOPLANTISI NA KATILDI
Tarih : 02.10.2020  |  567 defa okundu..
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank ve TOBB Başkanımız Sayım M. Rıfat Hisarcıklıoğlu katılımlarıyla gerçekleştirilen Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstişare Toplantısı na katıldılar.

“ÜLKEMİZİN BÜYÜME HEDEFLERİNE ULAŞMASI İÇİN İŞ DÜNYASI OLARAK DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN VE YARIN DA FEDAKARLIK YAPMAYA HAZIRIZ”

Video konferans yöntemiyle 365 Oda ve Borsa’nın katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantı hakkında bilgi veren Başkan Selçuk Semizoğlu; “Devletimizin pandemi sürecinde yatırımlarına ve sanayi sektörüne olan desteklerinin devam etmesi, ekonomi çarklarının dönmesinde büyük rol oynamaktadır. Bu süreçte yeni kurulan OSB’ler ve fabrikalar gerek kalıcı istihdamın desteklenmesi gerekse de ülkemizin dışa bağımlılığın azaltılması açısından önemli katkılar sağlamıştır. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın Aşı üretimi çalışmalarından, bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve her yıl katlanarak büyüyen Teknofest 2020 ile Yeni Teşvik sistemine kadar birçok konunun gündeme geldiği toplantıda, OSB’lerde son 6 ayda elektrik tüketim rekorunun kırılmasının ve sadece Ağustos ayında 911 yeni teşvik belgesinin verilmesinin üretimde yaşanan artış sürecinin değerlendirilmesi açısından önemli bir veri olduğu ifade edildi. İş dünyası olarak bizler ileriye umutla bakmalıyız. Yeni açıklanan 3 yıllık “Yeni Ekonomi Programı” ile bu ivmenin artarak devam etmesi ve ülkemizin 2021 yılı büyüme hedefi olan 5,8 büyümeye katkı sağlamak için her türlü desteği ve fedakarlığı yapmaya hazır olduğumuzu bu vesile ile bir kez daha vurgulayarak altını çizmek istiyorum.” dedi.

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (1141)   Dün: (1337)   Bu Hafta : (20859)   Bu Ay (58407)   Toplam : (1459539)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım