ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  İŞ DÜNYASI UZAKTAN EĞİTİME DESTEK İÇİN BİRARAYA GELDİ!
Tarih : 22.09.2020  |  633 defa okundu..
Çanakkale iş dünyasının temsilcileri, uzaktan eğitimde fırsat eşitsizliğine son vermek üzere yapılabilecek destek çalışmalarını görüşmek üzere bir araya geldi.

ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde, Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmede, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Çanakkale Şube Başkanı Eren Türe, Çanakkale Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Başkanı Semih Başaran, Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği Çanakkale Şube Başkanı Şerif Mutlu ve Genel Sekreter Sema Sandal hazır bulundu.

“HEDEFİMİZ; EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTSİZLİĞİNİN ORTADAN KALKMASINA DESTEK VERMEK”

Görüşme hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Biliyoruz ki, ülkemizin her köşesinde ülkemizin geleceğine katkı sağlayacak nice cevherler var. İmkan sunulduğunda, dünyanın en iyisi olacak çocuklarımız, gençlerimiz var. İşte o cevherlerin eğitim hayatlarına katkı verebilmek, uzaktan eğitim olanaklarından yararlanmalarına destek olabilmek için Çanakkale İş İnsanları temsilcileri olarak bir araya gelerek uzaktan eğitim için gerekli donanımı bulunmayan öğrencilere ne şekilde yardımcı olabileceğimizi görüştük. Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından kurulan uzaktan eğitim platformu Eğitim Bilişim Ağı (EBA) daha da önem kazandı. Uzaktan eğitime bilgisayar ve internet olmadan erişmek mümkün değil. Eylül ayında gerçekleştirdiğimiz Meclis toplantımızda da gündeme getirdiğim gibi her iş insanımızın gücü ölçüsünde bu eksikleri tamamlamak üzere destek vereceğine inanıyorum. Gelecek nesillerimizin eğitimde koronavirüs nedeniyle yaşayacağı olumsuzlukların sonuçlarını önümüzdeki 10-15 yıl içinde daha net hissedeceğiz. Çanakkale’de faaliyet gösteren iş insanları temsilcileri olarak bu faaliyete nasıl katkıda bulunabiliriz diye araya geldik.” diyerek katılım sağlayan iş insanları temsilcilerimize katılım ve katkıları için teşekkür ediyorum dedi.

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (480)   Dün: (1337)   Bu Hafta : (20198)   Bu Ay (57746)   Toplam : (1458878)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım