ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  BAŞKAN SELÇUK SEMİZOĞLU TOBB TİCARET VE SANAYİ ODALARI KONSEY TOPLANTISINA KATILDI
Tarih : 17.09.2020  |  659 defa okundu..
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey toplantısı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu nun başkanlığında, video konferans aracılığıyla gerçekleştirildi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu toplantının açılışında yaptığı konuşmada, 13 Nisan’daki son konsey toplantısının üzerinden yaklaşık 5 ay geçtiğini, bu süre zarfında TOBB olarak, Oda/Borsalar ve Sektör Meclisleri ile birlikte çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

Konsey toplantısında görüşülen konular hakkında bilgi veren Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Üyesi Selçuk Semizoğlu; “ Üst kuruluşumuz TOBB’nin sürekli bizimle dirsek temasında bulunması ve üyelerimizden gelen taleplerin hızlı bir şekilde değerlendirilmesi için gösterilen çaba bizlere de güç veriyor. Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey toplantımızda; üniversitelerimizin korona salgını dolayısıyla zorunlu olarak uzaktan eğitim modeline geçmesini, dolayısıyla da bu sektöre doğrudan hizmet sağlayan tacirimizin ve tüccarımızın zor duruma düşeceğini vurguladık. Kasım ve Aralık ayında başlayacak vergisel yükümlülüklerin ödeme dönemlerinin de gelmesiyle durum daha zorlaşacağını ve yükün taşınamaz hale geleceğini ifade ettik. Ocak 2021 ayında başlayacak kredi geri ödemelerini de hesaba katarsak zor bir kışın bizi beklediğini bir kez daha gündeme getirdik. Üst kuruluşumuz olan TOBB’den bu ödemelerin faizsiz olarak ertelenmesi ve yeni destek paketleri uygulamalarının hayata geçirilmesi için girişimde bulunmasını talep ettik.” dedi.

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (835)   Dün: (12121)   Bu Hafta : (21142)   Bu Ay (58016)   Toplam : (1451636)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım