ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  HAREKETLİLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
Tarih : 16.09.2020  |  670 defa okundu..
Bayramiç Belediyesi tarafından ilk kez kutlanacak olan Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri başladı. Yıldırım Akbulut Meydanı'nda, etkinlikler hakkında vatandaşlara bilgi verildi.

Bu yıl “Herkes İçin Sıfır Emisyonlu Hareketlilik” temasıyla 16-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan Avrupa Hareketlilik Haftası’nı kutlayacak olan Bayramiç Belediyesi, vatandaşlara etkinlik programı hakkında bilgi verdi.Yıldırım Akbulut Meydanı'nda kurulan stantta ilçe halkına broşür dağıtan ve görsellerle Avrupa Hareketlilik Haftası'nın içeriğini aktaran belediye görevlileri,vatandaşları etkinliklere davet etti. Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun da standa gelerek vatandaşları etkinliklere katılmaya çağırdı. Başkan Uygun, "Halkımızın Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliklerine katılarak farkındalık kazanması önemli. Bayramiç, doğasıyla ön plana çıkan bir ilçe. Bayramiç halkı da bu güzelliklerin farkına varmalı ve daha bilinçli bir şekilde yaşam sürmeli. Halkımızın etkinliklere ilgi göstereceğine inanıyorum" dedi.

Avrupa Hareketlilik Haftası programı şöyle: 16 Eylül Çarşamba günü Yıldırım Akbulut Meydanı’nda halkı bilgilendirmek amacıyla stant kurulup Avrupa Hareketlilik Haftası'yla ilgili broşür dağıtılacak. Hafta içerisinde yapılacak etkinliklerle ilgili bilgi verilecek. 17 Eylül Perşembe günü Pekmezci Sokak araç trafiğine kapatılacak. Sokaklarda yürüyen vatandaşlar için sokak şarkıcıları şarkı söyleyecek. 18 Eylül Cuma günü duvar boyama etkinliği gerçekleştirilecek. 19 Eylül Cumartesi günü Yıldırım Akbulut Meydanı çocuklar için hazırlanacak. Bu alanda çocuklar, paten ve kaykay kullanıp scooter sürebilecek. 20 Eylül Pazar günü Hacıkayyum Mesire Alanı'na yürüyüş yapılacak 21 Eylül Pazartesi günü Kıbrıs Caddesi’nin bir bölümü trafiğe kapatılıp 18.00-19.00 arasında bisiklet sürmek için halka sunulacak. 22 Eylül Salı günü araçsız işe gelme günü olarak belirlendi. Vatandaşların işe araçlarını kullanmadan gelmeleri teşvik edilecek.

 

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (507)   Dün: (1337)   Bu Hafta : (20225)   Bu Ay (57773)   Toplam : (1458905)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım