ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  BAYRAMİÇ BELEDİYESİ NDEN CİTTASLOW ÜYELİĞİ İÇİN İLK ADIM
Tarih : 09.09.2020  |  702 defa okundu..
Cittaslow (sakin şehir) üyeliği almak için ilk adımı atan Bayramiç Belediyesi, geniş kapsamlı bir toplantı geçekleştirdi.

Cittaslow Türkiye Bilim Komitesi Üyesi Prof. Dr. Murat Barkan, toplantıda Cittaslow kriterleri hakkında ayrıntılı bilgi verdi. İtalya’da 1999 yılında kurulan, ‘sakin’ felsefesine ve kendi özelliklerine sahip çıkan kentlerin bir araya geldiği Cittaslow Birliği’ne üye olmak için gerekli aştırmaları yapmaya başlayan Bayramiç Belediyesi, ilk toplantısını gerçekleştirdi. Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun önderliğinde ilçe genelinden üyelik için oluşturulan komisyonun hazır bulunduğu toplantıda, Cittaslow Türkiye Bilim Komitesi Üyesi Prof. Dr. Murat Barkan ve Araştırma Görevlisi Taner Koç ayrıntılı bilgi verdi.

7 başlıkta 70 kriterin olduğunu ifade eden Prof. Dr. Barkan, "Doğaya, turizme ve organik tarıma gereken değer verilerek ilçemizin doğal güzelliklerini koruyabilir, hem hakımızı kalkındırabiliriz” dedi ve katılımcılara kriterlerin ayrıntılarını aktardı. Konuyla ilgili açıklama yapan Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, "Tarihi, kültürel çeşitliliklerin yanı sıra eşsiz doğa güzellikleri olan ilçemizi turizm alanında geliştirmek istiyoruz. Doğal yapımızın bozulmasına izin vermeden, tertemiz doğamızla verimli topraklarımızla ilçemizin turizm alanında fark yaratacağına inanıyoruz. Doğal yapımızı bozmadan ekonomik hayatımızı canlandırmayı hedefliyoruz. Cittaslow’un bir üyesi olduğumuzda yapmak istediklerimize ışık tutacağını düşünüyoruz. Sakin şehir olmak için adımlarımızı atıyoruz. Gerekli olan kriteri tamamlayıp Türkiye'nin 'sakin şehirleri' arasında olacağına inanıyoruz" diye konuştu.

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (429)   Dün: (1337)   Bu Hafta : (20147)   Bu Ay (57695)   Toplam : (1458827)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım